Rimowa “Vanity Case” Yeniden Yorumlanıyor

09 Haziran 2024

Rimowa’nın makyaj çantası 1970'lerin orijinal tasarımından ilham alınarak yeniden tasarlandı.

Rimowa’nın makyaj çantası, güzellik ürünleriyle seyahat ederken ürünlerinizi en uzun uçuşlarda bile yaşanacak talihsizliklerden korumak için yeniden yorumlandı. 1970'lerin sağlam tasarımından ilham alan bu çanta, kozmetik bakımına düşkün herkes için ideal bir seyahat arkadaşı. 


1970'lerde en çok tercih edilen makyaj çantalarından biri olan Rimowa “Vanity Case”, 21. yüzyılın seyahat ve güzellik tutkunlarının ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde güvenlik ve lüks unsurlarını aynı çantada bir araya getiriyor. Dayanıklı dış yüzeyi, varış noktasında kırık şişeler, ezilmiş tüpler veya kırılmış pudra ürünleri konusundaki endişeleri minimuma indirecek sağlamlıkta dizayn ediliyor. Rimowa'dan beklenildiği gibi her detay özenle işlenirken, çantanın iç kısmında da İtalyan deri kaplı cep, elastik bant ve su geçirmez fermuarlı başka bir cep bulunuyor. Bu iç detaylar sayesinde sürekli hareket halinde olunsa bile losyonlar ve kozmetik ürünlerinin sabit kalması  önceliklendiriliyor. Ayrıca daha hafif eşyalar için tasarlanmış su geçirmez fermuarlı bir cebe daha sahip olan çanta, olası dökülmelere karşı ekstra koruma sağlıyor. Başka bir iç bölme ise Rimowa'nın monogramı ile süslenirken, havalimanındaki hızlı dokunuşlar için çantanın üst kısmına entegre ediliyor.


1970’lerin en vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan Rimowa “Vanity Case”, hem şık hem de pratik yeni tasarımıyla yine en çok talep gören seyahat aksesuarlarının başında gelecek gibi gözüküyor.


Görseller: Wallpaper Magazine