Rolex Yacht-Master 42: Denizlerin yeni efendisi

02 Ağustos 2019

Rolex yatçılık meraklılarını heyecanlandıran yeni Yacht-Master’ı Baselworld’de tanıttı.


Dünyanın en büyük saat fuarı Baselworld’e bu yıl Rolex damgasını vurdu. Yat tutkunlarını oldukça heyecanlandıran Rolex amiral gemisi Yacht-Master modelinin yeni tasarımı Yacht-Master 42’yi tanıttı. 


21.400 pound değerindeki yeni Yacht-Master adından da anlaşılacağı üzere 42 milimetrelik çapa sahip kadranıyla öne çıkıyor. Kararmayı önlemek için 18 karat altından şekillendirilmiş saat imleriyle karakterize edilen kadranda siyah seramik kullanılmış. 

Rolex’in özgün Oysterlock toka kilit sistemi ve kauçuk görünümlü Oysterflex kayışın sportif tasarımı yeni Yacht-Master’a özgün bir görünüm kazandırmış. Kayışta esnek titanyum ve nikelden elde edilen alaşım kullanılarak kayış diğer kauçuk kayışlardan daha sağlam hale getirilmiş. Ekstra konfor için Oysterflex bileziğin içi, saati bileğe sabitleyen, patentli, boylamasına yastık sistemiyle donatılmış.


Kullanışlı, dayanıklı ve güvenilir bir denizcilik saati olarak tanıtılan Rolex Yacht-Master lüks saat üreticisinin yeni nesil 3235 otomatik mekanizmasını taşıyor. Bu mekanizma hem basınca dayanıklılığı hem de 70 saat güç rezervini içeren 14 patentli teknolojisiyle öne çıkıyor. Nikel-fosfordan yapılan eşapman ayrıca manyetik alanlardan da etkilenmiyor.


Çift yönlü döndürülebilir 60 dakika dereceli değerli malzemeden üretilmiş çerçevesi saati takan kişinin zaman ve mesafe ölçümüne yardımcı olur. Denizcilikte oldukça önemli olan bu hesaplamaları yapabilmesi Rolex Yacht-Master’ı diğer lüks benzerlerinden ayıran en öneli özelliklerin başında geliyor.