Romantik Gezginler İçin Bavul Markası: Kapitano

05 Haziran 2017

“Nasıl seyahat ettiğiniz, nereye seyahat ettiğiniz kadar önemlidir” felsefesini benimseyen Kapitano, erkekler için özel bavul modelleri tasarlıyor.

"Kendi alanlarında öncü olan Steve McQueen, Peter Beard ve Jacques Cousteau gibi romantik ve tutkulu karakterlerden ilham alarak yaratılan Kapitano erkeği, hayatı dolu dolu yaşayan, seyahat etmeyi seven ve giyimine dikkat eden bir erkek."

Kapitano’yu bu kadar özel yapan şey, markanın kurucusu ve kreatif direktörü Thomas Scholz’un bir pilot, kaptan ve motosiklet sürücüsü olarak seyahate dair bütün inceliklere hakim olması. Scholz’un gençlik yıllarından itibaren doğaya ve seyahate karşı duyduğu tutku, onu bu markayı kurmaya teşvik ediyor. Scholz’un tasarımla olan ilişkisi ise New York’ta Parsons School of Design’a devam ederken şekilleniyor. Okul yıllarında ilk olarak fotoğraf çekmeye başlayan tasarımcı, sonrasındaysa estetik anlayışını tasarımlarına yansıtmaya başlıyor. Leica ve Vespa gibi başarılı markalarda çalışan Scholz, ilerleyen zamanlarda kendi markasını kurmaya karar veriyor.

Şu anda New York, Hong Kong ve Milano arasında mekik dokuyan Thomas Scholz, markayı kurarken 1960’ların ikonik figürlerinden oldukça etkilendiğini belirtiyor. 60’ların deneysel moda anlayışı, seyahat destinasyonları ve rock’n roll trendi, Kapitano’yu nostaljik bir dünyaya sürüklüyor. Bu yüzden de Thomas Scholz, kalbi eskilerde kalan, romantik gezginler için bavul koleksiyonları tasarlıyor.

Markanın ilk koleksiyonu İtalyan ada hayatı ve klasik yat tasarımı detaylarından ilham alan “Nautica” koleksiyonu. İtalyan Rivierası boyunca salınan ahşap tekneler, uzun yaz günleri, leziz kokteyller ve eğlence konsepti üzerine oluşturulan ilk koleksiyon, maceraperest ama aynı zamanda rahatına düşkün erkekler için düşünülmüş. Kendi alanlarında öncü olan Steve McQueen, Peter Beard ve Jacques Cousteau gibi romantik ve tutkulu karakterlerden esinlenerek yaratılan Kapitano erkeği, hayatı dolu dolu yaşayan, seyahat etmeyi seven ve giyimine dikkat eden bir erkek.

Nautica Collection / dış detay

Nautica Collection / iç detay

Nautica Collection / arka detay

Seyahat hazırlığınızı yaparken eşyalarınızı dağılmadan organize edebilmeniz için modüler olarak bavulunuza yerleştirebileceğiniz yumuşak deriden yapılma seyahat çantaları, bağımsız olarak satın alınabiliyor. Ek çantalar, ya boş olarak ya da “piknik”, “plaj” ve “eğlence” konseptlerine uygun aksesuarlarla doldurulmuş bir şekilde teslim ediliyor. Ayrıca modüler kullanımı sayesinde spontane alınmış seyahat kararları için de oldukça pratik bir altyapıya sahip.

Plaj konsepti

Piknik konsepti

Estetik görünümünün yanı sıra dayanıklılığı sayesinde torunlarınıza dahi miras bırakabileceğiniz ve uzun yıllar kullanılmak üzere tasarlanmış olan Kapitano bavulunuzu, dolabınızın en dip köşesine kaldırmaya kıyamayacaksınız.Kapitano, kendi zevkinize ve özel isteklerinize göre ürettiği ısmarlama bavulunuzu isminizin baş harfleri ve seri numarası ile teslim ediyor. Bütün tasarım süreçlerine dahil olabileceğiniz, malzemelerine bizzat dokunabileceğiniz ve benzersiz İtalyan işçiliği ile hiçbir detay atlanmadan üretilen unique bavullar, iki ay gibi bir sürede Lombardy, İtalya’daki Kapitano stüdyolarında üretiliyor.

Thomas Scholz’un görsel dünyasını, estetik anlayışını ve Kapitano’nun değişik modellerini takip etmek istiyorsanız, markanın Instagram sayfasını muhakkak ziyaret etmelisiniz.