Saat Tasarımcısından Noglu’ya Zevkli Dokunuş

19 Haziran 2017

Audemars Piguet için yaptığı tasarımlarla adından sıkça söz ettiren Mathieu Lehanneur, Noglu’nun beslenme anlayışına uygun bir iç mekanla karşımızda.

"Pembe ve gri tonları, küçük restorana ev hissini katarken, metalik bar masaları mekanın yüksek tavanlarıyla birleşerek rahat ama şık bir atmosfer yaratıyor."

Paris’in 7. mahallesindeki butik bir gurme restoran, müşterilerine lezzet ile donatılmış menüsünün yanında, kalitesini de hissettiren bir atmosfer sunuyor. Noglu, Paris’in kalbindeki restoran zinciri ile hem damağınıza hem de göz zevkinize hitap ediyor.

Yeni nesil yemek akımlarından glütensiz beslenme trendi her geçen gün dünyayı sararken, bu mutfağı benimseyen restoranlar da öne çıkmaya başladı. Noglu da bu akımın peşinden giden restoranlardan biri. Paris’te kısa sürede benimsenerek popüler bir buluşma noktasına dönüşen restoran, bir süre önce müdavimi Mathieu Lehanneur tarafından minimalist çizgilerle yeniden tasarlandı. Audemars Piguet saat tasarımları ile adından sıkça söz ettiren Mathieu Lehanneur, mekanın iç mimarisine yeni bir yorum getirerek Noglu'nun mutfağındaki öze dönüş ilkesini duvarlara da yansıtmış oldu.

Restoranın “doğallık” ilkesini tasarıma uygulayan Lehanneur, mermer ve kuvartz kullanarak sade bir bütünlük yakalıyor. Pembe ve gri tonları, küçük restorana ev hissini katarken, metalik bar masaları mekanın yüksek tavanlarıyla birleşerek rahat ama şık bir atmosfer yaratıyor.


Glütensiz menüsü ile kendine sağlıklı bir yol haritası çizenleri ağırlayan Noglu, tabağınızdaki mesajın size ulaştığından emin olmak için toz pembesi duvarlarını el yazılarıyla süslemiş.

Restoranı alışılmadık bir şekilde ikiye ayıran ve mağara girişini anımsatan kapı ve pencereler, Noglu’nun mottosundaki öze dönüş ilkesini sembolize ediyor. Tasarımcı Mathieu Lehanneur için mağara dizaynı, biz insanoğluna ilk geldiğimiz yeri hatırlatarak kökenlerimizi ve şu anki halimizi sorgulatıyor.


Restoranın sahibi Frédérique Jules, sıkı bir çalışmayla ortaya çıkan sonuçtan oldukça memnun. Lehanneur’ün seçtiği tatlı renklerin, mağara imajının ve duvar yazılarının mükemmel bir denge kurduğunu söyleyen Jules, hem lezzetli hem de sağlıklı tabaklarıyla mekana uyum sağlıyor.

Glütensiz yemeklere karşı önyargıların kırıldığı Noglu by Mathieu Lehanneur’ü mutlaka deneyimlemelisiniz. Lehanneur’ün kendine has diğer iç mekan tasarımlarına ise buradan göz gezdirebilirsiniz.