Sade, Zarif ve Göz Alıcı: Hotel Miramalfi

12 Ağustos 2022

Zarif bir atmosferde dinlenmek, keşfetmek ve hayatı kutlamak için eşsiz bir destinasyon…

"Amalfi halkı için cennete gitmek, tıpkı diğerleri gibi bir gün olacak." Renato Fucini


1800'lerin sonunda, Francesco Mansi Amalfi'den ayrılarak, servetini kazandığı Meksika'da iş aramaya gitti. Hep memleketinde bir şeyler yaratmayı hayal etmiş ve geri dönmeyi düşünmüştü çünkü ülkesini çok özlüyordu. 


1930 yılında Mansi, ailesiyle beraber Amalfi'ye döndü. 1956'da boş bir uçurumun üzerine 6 yıl boyunca otel inşa ettikten sonra, terasta durdu ve karısına dedi ki: "Buradan Amalfi'ye hayran olabilirsin".Hayaline ulaşmıştı.
Mansi’nin Meksika'da konuştuğu dil İspanyolcaydı ve otele 'Miramalfi' adını vermeye karar verdi. Miramalfi, İspanyolcada Amalfi’ye bak anlamına geliyor. 


Miramalfi hala otelin kurucusu olan aile tarafından yönetiliyor ve bu nedenle, dedeleri Francesco’nun yıllar önce sahip olduğu aynı tutku ve sevgi ile işlerin yürütülmesi onlar için çok önemli.Otel, güneşin batışını ve kristal mavi suya yansımasını izlemek için mükemmel bir konuma sahip. Francesco Mansi'nin oteli neden burada inşa etmeye karar verdiği ise oldukça açık, çünkü otel denizin üzerinde asılıymış gibi hissettiriyor. Muhteşem Amalfi manzarası her zamanki gibi misafirleri şaşırtmaya devam ediyor.