Saf Görünümler: Jil Sander İlkbahar-Yaz 2021

19 Ekim 2020

Markanın ayrılmaz bir parçası olan minimalizm kavramı Meier Kardeşler’in tasarımlarında samimi bir dokunuş ile karşımıza çıkıyor. Stephen Kidd'in yönettiği Jil Sander’ın bahar koleksiyonu filminin arkasında yine kreatif direktörler Lucie ve Luke Meier var.

Jil Sander İlkbahar/Yaz 2021 Kadın Koleksiyonu kadınsı, renkli ve incelikli formlar ile öne çıkıyor. Lucie ve Luke Meier'in zihninden çıkan koleksiyon, ustaca tasarlanmış takımlardan hacimli pantolonlara ve esprili çantalara kadar çarpıcı parçalar içeriyor. Markanın DNA'sına sadık kalarak, minimalizm ve kaliteli el işçiliğinin öne çıktığı koleksiyon, Stephen Kidd imzalı bir film ile hafızalara kazındı.


Kreatif direktörler Lucie ve Luke Meier, Mayıs ayında Jil Sander stüdyosundaki çalışmalarına geri döndüler. Kısa süre önce üç yıllık hedeflerini tamamladıkları marka için yeni koleksiyonda yaşadığımız değişikliklere bir yanıt olarak günlük giyim vurgulanıyor.


Bunun için Lucie Meyer, özel siluetlerini "yumuşattıklarını" ve daha "samimi" bir dokunuş için karışıma saf organze eklediklerini söyledi. Sezon için çektikleri filmde taşıması "rahat" yastıklı ve amorf yapıdaki çantalar göz dolduruyor. Nötr tonların hakim olduğu koleksiyon, yer yer altın ve farklı pastel renkler ile canlanıyor.


Minimalizm, Jil Sander markasının ayrılmaz bir parçası. Meier Kardeşler buna hakim olmasına rağmen içgüdülerini kullanarak kendilerinin insani bir dokunuş olarak adlandırdıkları süslemeleri kullanmaktan çekinmemişler.


Bu sezon, saten elbiselerin üzerine giyilen tığ işi işlemeler ve kolsuz bir tişörtün omuzlarında gördüğümüz şal formunda karşımıza çıkıyor. Koleksiyon, Jil Sander bağlamında özellikle yeni hissettiren daha dünyevi bir tarafa yönelim niteliğinde gibi bir sürpriz.