Saint Laurent Yeni Sezonu İle Neue Nationalgalerie’de

02 Haziran 2023

Fransız moda evi, yeni erkek koleksiyonunu 12 Haziran'da Almanya'nın başkentinde sergileyecek.

Berlin için tarihi ve kültürel bir mimari dönüm noktasını temsil eden müze Neue Nationalgalerie, önümüzdeki ay Saint Laurent'in erkek moda şovunun yeri olacak. Anthony Vaccarello liderliğindeki Saint Laurent, erkek koleksiyonunu tanıtmak için bir kez daha yollara düşüyor. Geçtiğimiz yıl Marakeş çölünde görkemli bir lansman gerçekleştiren marka, bu yaz Berlin'in sokaklarına iniyor. Moda evi, 12 Haziran'da, Berlin'in Kulturforum olarak bilinen bölgesindeki Neue Nationalgalerie'nin muhteşem atmosferinde gerçekleşecek bir podyum şovuyla yeni erkek koleksiyonunu tanıtacak.


Ludwig Mies van der Rohe'nin alçak fakat etkileyici binası Neue Nationalgalerie, 1968'de açıldı. İlk fazda, 20. yüzyıl sanatına adanan yapı daha sonra David Chipperfield tarafından yönetilen beş yıllık bir restorasyon sürecinden geçti ve 2021'de yeniden kapılarını açtı. Binanın modernist bir şaheser olarak kabul edilen cam duvarlı giriş holü, oldukça yüksek tavanlara ve 2600 metrekarelik bir alana sahip.

Neue Nationalgalerie aynı zamanda, kısa bir süre önce Rimowa Tasarım Ödülleri'nin açılış törenine ve geçmişte de Giorgio Armani, Hugo Boss, Joop ve Perret Schaad gibi moda şovlarına veya sunumlarına ev sahipliği yapmıştır. Mekan şu anda "Gerhard Richter: 100 Works for Berlin" ve Tehching Hsieh'in "One Year Performance 1980–1981 (Time Clock Piece)" adlı sergileriyle ziyaretçilerini ağırlıyor.


Son yıllarda Venedik, New York ve Malibu'da gezici gösteriler düzenleyen Saint Laurent’in bu sezonki Berlin gösterisi de heyecanla bekleniyor.