Salone del Mobile 2018

09 Nisan 2018

Yılın en etkileyici tasarım vitrini, güncel tasarım haberlerini paylaşmak için bu sene 17-22 Nisan arasında izleyicileriyle buluşuyor.

"2000'den fazla marka ve tasarımcı, ürünleriyle estetik ve teknolojik yenilikleri, işlevselliği ve sürdürülebilirliği geleceğe bakan bir gözle birleştiren çağdaş yaşama yönelik ürün ve çözümlerini sunacak."

Her yıl dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, mimarlar, üreticiler ve alıcılar dünyanın en iyi mobilya fuarı için Milano'da buluşuyor. Kent, tasarımda yeni olan her şey için parlayan bir platforma dönüşüyor ve fuarın her metrekaresi, Salone süresince sergi alanına dönüşüyor.

Wonderglass Ltd

Bu sebeplerden ötürü tasarım dünyasının tüm gözleri Salone del Mobile sırasında Milan'da olağı öngörülebilir. Heyecan verici sergilerden ve çekici açılışlara ve heyecan verici partilere kadar, yılın en etkileyici tasarım vitrini olarak güncel tasarım haberlerini izleyicileriyle paylaşmak için 17-22 Nisan arasında gerçekleşecek.

Salone del Mobile'den görüntü; fotoğraf: Diego Ravier

Fuarda sektörün ön saflarında yer alan şirketler olarak 2000'den fazla marka ve tasarımcı, geniş bir yelpazeye yayılan ürünleriyle, estetik ve teknolojik yenilikleri, işlevselliği ve sürdürülebilirliği geleceğe bakan bir gözle birleştiren çağdaş yaşama yönelik ürün ve çözümlerini sunacak.

Bohinc Studio

Nendo

İşte Rho Fairgrounds’u gezerken karşılaşacaklarınızdan bazıları:

Ana etkinlik

Salone Internazionale del Mobile, katılımcıların yüzde 22'sinin yurtdışından olması ile uluslararası çapta bir organizasyon. 200.000 metrekareye yayılan sergi alanı, Klasik, Tasarım ve xLux kategorilerine ayrılıyor. Tasarım kategorisinde 800'den fazla katılımcı, yatak odaları, yemek odalarının yanı sıra en inovatif ürünleri tanıtmakta. xLux ve Classic bölümleri ise 218 ve 270 katılımcıya sahip. Salone Internazionale del Mobile'daki stantlar arasında Henge, Artifort ve Knoll'a kadar mobilya dünyasının en büyük isimlerini bulabilirsiniz.


Eurocucina 2018

Mutfak tasarımındaki en etkili isimler Eurocucina'da sergileniyor. Prototipleri ve güncel modelleri sergileyen 111 katılımcıya sahip olan etkinliğin 22. yılında, nerede yediğiniz, ne yediğiniz ve nasıl yediğiniz üzerinde duruyor. Bu yıl, Eurocucina ve beraberindeki teknoloji odaklı sergi FTK: Technology for the Kitchen, mutfağı açık, düzenli ve akıllı olarak öngörüyor. Bir mutfağı çalışma alanından tiyatroya dönüştürebilen modüler eklemeler ve unsurlar bulabilirsiniz. Doğal taş kaplamalar, ahşap, metal ve parlak tonlar trendde.


International Bathroom Exhibition 2018

Bu iki yıllık serginin 2018 edisyonu şimdiye kadarkilerin en büyüğü olacak. Eurocucina'nın mutfak alanı gibi, Uluslararası Banyo Fuarı'ndaki katılımcılar da banyo ürünlerinin değişen doğasını keşfedecekler. Oldukça fayda sağlayıcı bir alan olan modern banyo, bir sağlık ve rahatlama alanı haline gelmek üzere evriliyor, giderek daha fazla çevre bilincine sahip oluyor ve dijital olanakları artıyor. Burada, hijyenik antibakteriyel yüzeylerden, sürdürülebilir malzemelerden ve su ve enerji kullanımını azaltmaya yönelik dijital araçlardan, etik açıdan sorumlu ürünlerle tanışabilirsiniz.

India Mahdevi'den Bisazza için banyo tasarımı

SaloneSatellite 2018

SaloneSatellite'i radarınıza alın, burası yarının tasarım yıldızlarını bulacağınız yer. 1998 yılında başlayan etkinlik, 35 yaş altındaki tasarım yeteneklerini sergiliyor ve 2018 edisyonu, Güney yarımküre üzerine odaklanıyor. Afrika / Latin Amerika: Yükselen Tasarım, Franco-Faslı tasarımcı Hicham Lahlou ve Brezilyalı ikili Humberto ve Fernando Campana küratörlüğünde hazırlanıyor. Dünyanın önde gelen tasarım okullarından 650 isim bu sergide çağdaş tasarımla mirası birleştirmeye odaklanacak. En iyi üç projeye verilen SaloneSatellite Ödülü, de takip edilmeye değer: Tania de Cruz, Xuberance ve Poetic Lab daha önce prestijli ödülü kazanman isimlerden birkaçı.

Sé ve Ini Archibong iş birliğinden mobilyalar

Raw-Edges

Yaşayan Doğa / La Natura dell’Abitare

Azure’den Susan Nerberg'in yazdığı gibi, mühendis / mimar / şehirci Carlo Ratti, şehirleri en az bilimi sevdiği kadar çok seviyor. Ve bu çoklu ilgi alanları, Ratti'nin tasarım ve inovasyon stüdyosu Carlo Ratti Associati tarafından geliştirilen bir pavyon olan Living Nature, La Natura dell'Abitare'de hayat buluyor. Ziyaretçiler, 500 metre karelik beş metre yüksekliğe sahip alanda, dört mevsimin her birine öykünen yan yana iklimsel mikrokozmoslardan geçecekler. Pavyonun aydınlatması reaktif sensörlere sahipken, çatısı da güneş panelleri ile donatılmış ve bu da pavyonu ısıtmak için gereken enerji buradan sağlanıyor. Ironik, çağrıştırıcı ve deneyimsel, Yaşayan Doğa kentsel, yerli ve doğal dünyalar arasındaki çizgiyi aşıyor.