Salvatore Ferragamo’nun Yeni Kreatif Direktörü: Maximilian Davis

16 Mart 2022

Salvatore Ferragamo, yeni CEO Marco Gobbetti'nin ilk büyük hamlesi olarak Maximilian Davis'i kreatif direktör olarak atadı. Genç tasarımcı, bu ay lüks İtalyan markasına katılıyor.

Manchester doğumlu, London College of Fashion mezunu Maximilian Davis, 2020'de kendi adını taşıyan bir marka kurdu. Zarif, parlak renkler içeren, dikkat çekici tasarımlarıyla Davis, oldukça güçlü bir takipçi kitlesine sahip. Tasarımcı, bir yıl önce markadan ayrılan Paul Andrew'un yerini alacak.
CEO Marco Gobbetti, “Maximilian'ı Salvatore Ferragamo'da ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Vizyonunun netliği, uygulama seviyesi ve güçlü estetiği, onu neslinin en parlak yeteneklerinden biri haline getiriyor,” dedi. “Çalışmaları, zarafet ve kaliteye bağlılık ile tanımlanıyor. Yaratıcılık, zanaatkarlık ve insani değerler üzerine inşa edilmiş bu Salvatore Ferragamo için yeni ve heyecan verici bir bölüm başlayacak.” diyerek sözlerini noktaladı.Trinidadlı-İngiliz tasarımcı daha önce Grace Wales Bonner'da genç tasarımcı olarak, Mowalola, Asai ve Supriya Lele için çalışmıştı.

Davis, “Ferragamo, benim için son derecede ilham verici bulduğum zamansız zarafet ve sofistike bir bağlılığı temsil ediyor” diyor. “İtalyan işçiliği ve yenilikçiliğinin kodlarıyla birlikte kişisel vizyonumu dile getirmek için sabırsızlanıyorum.” diyerek heyecanını dile getirdi.