Sanat aşıkları için Miami rehberi

05 Aralık 2019

Önemli sanat etkinliklerinden Art Basel ve Miami Sanat Haftası kapsamındaki paralel etkinlikler bu hafta sonu şehri ele geçiriyor. AJournal yolu Miami’ye düşecek olanlar için bir şehir rehberi hazırladı.


Eşsiz sahilleri, her daim parlayan güneşi ve hareketli sosyal hayatı ile Miami, Kuzey Amerika’da sanatın kalbinin attığı bir şehir. Her yıl Aralık ayının ilk haftasında gerçekleşen Miami Sanat Haftası ve Art Basel ile kendisine sanat dünyasında da hatırı sayılır bir yer edilen Miami bu hafta dünyanın her yerinden sanatçı ve sanat severleri ağırlıyor.

Sanatla iç içe geçecek bu hafta sonunda ilhamını sanattan alan restoran ve otellerde Miami’nin ruhunu daha yakından hissedebilirsiniz.


NEREDE YENİR?

Art Basel sebebiyle Miami yerel şeflerin dışarısında Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın farklı yerlerinden birçok ödüllü şefi ağırlıyor.


The Deck at Island Gardens: Art Basel haftası süresince The Deck at Island Gardens şef Alfio Longo’nun doğup büyüdüğü İtalyan sahillerinden esinlenen Akdeniz menüsünü tanıtıyor. Muhteşem bir Miami manzarası eşliğinde restoran Maine ıstakozu salatası, Saba şarabında marine edilmiş ev yapımı makarna ve bebek ıspanakları ile servis edilen kabuklu deniz ürünlerinin dahil olduğu menü tatmak için önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.


The Den at Azabu: Michelin yıldızlı sushi restoranı The Den at Azabu, Yasu Tanaka’nın sanat eserlerini andıran sunumu ile Art Basel haftasına özel bir menü sunuyor. 18 kişilik bu küçük restoran Miami’de Uzakdoğu’nun leziz örneklerini tatmak için birebir.


Hiden: Miami’nin bu ünlü restoranı Art Basel için iki özel

menü ile gurmelerin kalbini kazanmanın peşinde. Tetsuya Honda tarafından hazırlanan ve deniz ürünlerinin yoğun olduğu 18 tabaklık menü ile Miami’nin zengin mutfağını keşfederken Paris merkezli şef Atsushi Tanaka’nın sunumu ile bir ziyafete dönüşen Fransız mutfağının en seçkin lezzetlerini tadabilirsiniz.


La Mar by Gastón Acurio: Art Basel boyunca, Miami’nin ünlü restoranı La Mar by Gastón Acurio, sanatçı Flavio Galvan’ın eserlerinden esinlenen bir menü sunacak. Yavaş pişerek karamelize edilen pirzoladan meyve özleri ile boyanarak haz

ırlanmış mantarlara kadar hem midenize hem de estetik algınıza ziyafet çektirecek tabakları La Mar by Gastón Acurio’da.


NEREDE KALINIR?

Faena Hotel: Miami’nin şaşalı günlerinin bir anımsatıcısı olan Faena Hotel, Arjantinli Alan Faena ve Ukraynalı-Amerikalı yatırımcı Len Blavatnik’in fikir babası olduğu bir sanat oteli. 169 otelı otelin girişi bir katedrali andırırken Miami’nin eşsiz sahiline açılan terası yer algınızı sarsacak cinsten. Arjantinli sanatçı Amaya Bouquet tarafından tasarlanan otelin barı ise Alberto Garutti tarafından tasarlanan avizeleri, Damian Hirst’ün heykelleri ve Studio Job tarafından dizayn edilen çeşmesi ile bir sanat galerisini andırıyor.


W South Beach: Atlantik Okyanusu’nun yanı başında yer alan W South Beach Hotel, Miami’nin sanat ve moda merkezinin tam ortasında konumlanıyor. Miami’nin lezzetli deniz ürünlerinin İspanyol mutfağı ile muhteşem birlikteliğinden ilham alan restoranı, ultra lüks süitleri ve baştan çıkarıcı manzarası ile W South Beach Hotel şehrin merkezinden kopmak istemeyenler için birebir.

 

Delano Hotel: Miami’nin eğlenceli hayatını tek bir binaya sığdırmayı amaçlayan Philippe Starck tarafından tasarlanan Delano Hotel teatral bir anlayışla oteli şehrin kalbine taşımayı başarıyor. Ortak alanların çokluğu sayesinde şehrin birçok kesimini bir araya getirmeyi amaçlayan otel şık ve eğlenceli tasarımı ile şehrin lüks anlayışını değiştirmenin peşinde.