Santorini’nin En Yeni Gözdesi: Domes Novos Otel

09 Haziran 2024

Domes Novos Santorini oteli, alışılagelmişin dışında, konumunun mirasıyla temas halinde olan bir Yunan adası tatil yeri sunuyor.

Yeni Domes Novos Santorini oteli, kalabalıktan uzak, tasarım odaklı bir tatil sunarak kaldera manzarası, pitoresk köyler ve kobalt mavisi suların keyfini çıkarmayı kolaylaştırıyor.

Adanın kuzeybatısındaki Tholos bölgesinde yer alan Domes Novos Santorini, Yunan konukseverlik grubunun ilk Santorini oteli. 50 geniş süit ve iki villası, özel havuz ve teraslarıyla yerel üzüm bağları ve Ege Denizi'nin panoramik manzaralarını sunuyor.


Otelin pişmiş toprak renkli dış cephesi, volkanik taş ve sarı meşe gibi yerel malzemelerle topraksı bir atmosfer yaratıyor. Kiros Pagkalidis Architects, binanın güçlü karakterini zarif bir palet ve minimal mobilyalarla tamamlayarak çağdaş bir değer katıyor.


Öte yandan otelin olanakları arasında iyi düşünülmüş mutfak ve sağlıklı yaşam deneyimleri bulunuyor. Baş aşçı Dionysis Anastopoulos liderliğindeki restoran Vatanee, Yunan mutfağının en iyilerini sunuyor. Ayrıca bağ turları, şarap tadımları ve yemek pişirme dersleri de mevcut.

Soma Spa'da ise, geleneksel Yunan spa deneyimleri çağdaş yöntemler ve volkanik terapilerle birleştiriliyor. Spor salonu, yer altı havuzu, asma bahçelerinde yoga ve meditasyon seanslarıyla bütünsel bir deneyim sunuluyor.


Görseller: Wallpaper Magazine