'Seçici İletken' sergisi İstanbul'da başlıyor

12 Ocak 2023

Contemporary İstanbul Vakfı'nın Fişekhane'de başlayan sergisi, günümüz iletişim biçimlerini sorguluyor.

Contemporary Istanbul Vakfı’nın Abel Korinsky, Ali M. Demirel, Ahmet Rüstem Ekici, Ahmet Said Kaplan, Ceren Su Çelik, Candaş Şişman, Dilara Başköylü, Dist Collective, ha:ar, Hakan Sorar, Orhan Kavrakoğlu, Ozan Türkkan ve Selçuk Artut gibi sanatçıların 2022 içinde yarattığı eserlerine yer veren çoklu sergisi ‘Seçici İletken’, 12 Ocak’ta başladı. Sergi, 12 Mart'a kadar iki ay boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 
Contemporary İstanbul Vakfı'nın sergideki ortağı Paribu ve teknoloji alanında G OLED evo ile işbirliği yaptığı 'Seçici İletken', ifade biçimlerinin her gün değişen organik ve dijital formları arasında bağlar kurarak, sanatçıların işleri arasında bir diyalog başlatma amacı güdüyor.  
Serginin basın bültenine kulak verelim: 'Düşüncenin hızla yayıldığı bir zamanda yaşıyoruz. Görüntüler, sesler ve cümleler, bir salgın gibi hızla yayılıyor, bize bulaşıyor, zihnimizi yeni sorularla dolduruyor veya onu büyük bir bilgi yığını ile istila ediyor. Bedenimiz ve zihnimiz, hayatta kalmak için yüzyıllardır yaptığı gibi, bütün bu değişime adapte olurken, ürettiğimiz teknolojiler ise gerçekliğimizi kopyalıyor ve onun sayısız versiyonlarını üretiyor. Neyin yok olacağını neyin ise geleceğe kalacağını belirleyen evrim, seçici ve iletken bir biçimde varlığını sürdürüyor.' Küratörlüğünü Sinan Eren Erk'in, kreatif direktörlüğünü ise Arda Yalkın'ın üstlendiği ve günümüz iletişim biçimlerine farklı yerlerden bakan bu sergi,  Fişekhane’deki Cocoon, Hamam ve fuaye alanlarında 12 Mart'a kadar ziyaret edilebilir.