Şef Brad Kilgore’nın Yaratıcı Vizyonu

22 Nisan 2019

Şef Kilgore’nin sınırsız hayal gücü, yemeye kıyamayacağınız kadar güzel görüntüleri ile diğer yemeklere meydan okuyor.

Miami’deki Alter’in menüsünün yaratıcısı şef Brad Kilgore, dünyevi zevklere özgü deneysel mutfaklar için favori isimlerden biri. Şef Kilgore’nin sınırsız hayal gücü, yemeye kıyamayacağınız kadar güzel görüntüleri ile diğer yemeklere meydan okuyor. Bu yemeklere fotoğraflarını çekmeden başlayabilmek ise neredeyse imkansız…

Kilgore yeni restoran Kaido ile birlikte, hızlı bir şekilde genişleyen ve mutfaktan zevk alma nosyonunu Miami'ye yayan bir vizyon yaratıyor. Her zaman bar ve restoran konseptli bir mekan yaratmak istediğini söyleyen Kilgore, Kaido’yu bu kadar popüler hale getiren en önemli etmenin ise ortağı Nico de Soto olduğunu düşünüyor. Bar, restoran ve gece yarısı içki içilebilen gizli bir odaya sahip olan Kaido, gelen konuklara birçok alanda farklı deneyimler yaşatıyor. Daha önce yaratılan Alter,  bir tadım menüsü olarak ortaya çıktı, bu nedenle deneyiminizi kişiselleştirmek için bazı yemekleri menüye ekleyebilir ve çıkartabiliyorsunuz. Alter’deki tarz temelde sınırsız bir mutfağı kapsıyor. 


Kilgore; ¨ Zihni ve damağı canlandırmak için cesur tatları severim¨. 


Kaido ise farklı bir yaklaşım benimsiyor. Genellikle Japon sokak yemeklerinden ilham alıyor fakat Tayland ve Asya'nın diğer bölgelerinden esinlenilen farklı lezzetler de var. Bar kısmında ise bu sefer yaratıcılığını konuşturan isim Nico oluyor, buradaki içki menüsü bile akşam yemekleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış. ¨Ama¨ ( Japonca deniz kızı) adlı gizli arka odada ise, Ama-Kase (omakase) adlı 16 çeşit tadımlık sunuluyor. Bu odadaki yerinizi önceden Kaido’nun web sitesinden ayırtmakta fayda var çünkü sadece 8 kişilik bir kapasiteye sahip.Kilgore yeni teknikleri denemeyi çok sediğini, menülerinde tekniklerini ve fikirlerini geliştirmeye çalıştığını belirtiyor. ¨Önümüzdeki iki ay içinde dördüncü restoranımız Ember'i açacağım için çok heyecanlıyım. Bu açık bir Meksika mutfağı olacak ve yine Miami bölgesinde açmayı düşünüyorum çünkü bu şehrin her bir yanında sanat var ve çevremde gördüğüm tüm öğeler yaratıcılığımı besliyor¨ diyor.