Sesin Yeni Geometrisi: Master & Dynamic MA770 Wireless Speaker

09 Mayıs 2017

MA770 kablosuz hoparlör, estetik ve teknik açıdan yeni bir deneyim sunuyor.

“Üç boyutlu ses deneyimi yaşatan hoparlör, 100 Watt’lık D sınıfı amplifikatörden aldığı güç sayesinde sesi kusursuz bir şekilde bütün odaya rahatlıkla dağıtabiliyor.”

Sound Tools for Creative Minds/Yaratıcı Zihinler İçin Ses Araçları sloganıyla ses teknolojisine odaklanan Master & Dynamic, Londra merkezli mimar David Adjaye ile yaptığı iş birliği sonucunda MA770 model kablosuz hoparlörü çıkardı. Tanzanya doğumlu David Adjaye, kendi jenerasyonunun önde gelen mimarlarından biri olarak anılıyor. Beslendiği alanlar arasında ise çağdaş sanat, müzik ve Afrika’ya özgü sanat eserleri yer alıyor. Tasarıma mimari bir bakış açısıyla yaklaşan Adjaye, Master & Dynamic için hayal ettiği hoparlörü kutu formundan ve kaba bir görüntüden sıyırmak için üçgen kullandığını, tasarıma hacim vermek için hoparlörün formuna dikkat ettiğini ve “ses” için yeni bir geometrik anlayış geliştirdiklerini dile getiriyor.

David Adjaye

Üç boyutlu ses deneyimi yaşatan hoparlör, 100 Watt’lık D sınıfı amplifikatörden aldığı güç sayesinde sesi kusursuz bir şekilde bütün odaya rahatlıkla dağıtabiliyor. Ayrıca Chromecast built-in özelliği sayesinde akıllı telefonunuzla hoparlörlere bağlanarak tekli veya stereo dinleme seçeneklerinden yararlanabilir, ya da çoklu oda özelliğini tercih edebilirsiniz.


Ses kalitesinin yanı sıra estetik açıdan da dikkat çeken MA770, sade görüntüsüyle size iki kullanım seçeneği sunuyor. Ufak bir dokunuşla hoparlör kasasının üzerinde bulunan mıknatıslı çelik ızgarayı çıkarıp hoparlörü çıplak görünümüyle kullanabilir veya salonunuzun dekorasyonuna göre “tweeter” ve “woofer”ları kamufle edebilirsiniz. Bir mimar olarak mekana da önem veren David Adjaye, ses ve mekan arasındaki etkileşimi düşünerek MA770’i tasarlamış.MA770’e sahip olmak istiyorsanız burayı ziyaret ederek online siparişinizi verebilirsiniz.