Sessiz ve Derinden

24 Temmuz 2018

Q Yachts’ın yeni modeli Q30 Electric, yat meraklılarının yeni favorisi. Kuzey Avrupalı markanın elektrikli teknesi, fonksiyonların yanında bir buz dağının mütevazı görkemini taşıyor.

"Cenevre Gölünde uçan büyük beyaz kuşları andıran çekici görüntüsüyle her detayı elektronik olan Q30 Electric Yacht, suyun üzerinde bir kuğu gibi süzülüyor."

Yatçılar arasında konuşulanlar genellikle doğru çıkar. ‘Elektrikli tekneler yapmayı, Kuzey Avrupalılara bırakın,’ derler mesela. Çünkü ortaya bir buz kütlesini andıran, tasarımda son derece sade olan, mükemmel detaylara sahip bir iş ortaya çıkabilir. Q Yachts tarafından yaratılan Q30 Electric’in görünüşüne kapılmanız, onun özelliklerine de gözünüz kapalı güvenmenizi beraberinde getirecektir. Cenevre Gölü'nde uçan büyük beyaz kuşları andıran çekici görüntüsüyle her detayı elektronik olan Q30 Electric Yacht, suyun üzerinde bir kuğu gibi süzülüyor.Ocean Volt
adı verilen elektrikli bir itme sistemiyle çalışan Q30, 20kW motoru ve 30kWh bataryasıyla güçlü ve kolay bir sürüş yakalıyor. Hidrodinamik gövdesi rahat bir yolculuk için yaratılmış; öyle ki hafif sürüşü sayesinde deniz tutması gibi bir rahatsızlık geçirmenize imkan yok. Sıfır egzoz salımı ve gürültüsüz sürme sistemiyle Q30, mükemmel bir tekne. Güvertenin altındaki kabin, dinlenmeniz ya da bir kadeh bir şeyler içmeniz için, huzurun ortasında ideal bir nokta.