Sevimli Dostlarımızla Uçuş Artık Daha Kolay

16 Nisan 2019

Globalleşen dünyayla beraber, gün geçtikçe uçaklarda daha fazla zaman harcıyor ve çoğunlukla evcil hayvanlarımızı da yanımızda götürmek istiyoruz.

Globalleşen dünyayla beraber, gün geçtikçe uçaklarda daha fazla zaman harcıyor ve çoğunlukla evcil hayvanlarımızı da yanımızda götürmek istiyoruz. Her ne kadar bizimle seyahat ettikleri için memnun olsak da, bu yolculuk sevimli dostlarımız için zaman zaman zorlayıcı olabiliyor. Kabin hava basıncı, türbülans ve motor sesi özellikle kedi ve köpeklerin tedirginlik hissetmesine ve huzursuzlaşmasına sebep oluyor.

Avrupa’nın en büyük özel havayolu şirketlerinden biri olan VistaJet, evcil hayvanlarımızın daha huzurlu uçak yolculuğu geçirmeleri için VistaPet adlı bir program düzenlemeye başladı. Sadece VistaJet üyelerinin faydalanabileceği program, toplam dört hafta sürüyor. The Dog House ile ortaklaşa gerçekleştirilen program hayvan dostlarımız için oldukça kapsamlı ve yararlı.


Program dahilinde, VistaJet kabin ekibi sevimli dostlarımızı güler yüzleriyle karşılıyor. Lüks ve oldukça ince düşünülmüş programda, yemek menüsü klinik veteriner Dr. Bruce Fogle tarafından hazırlanmış. Menünün sağlıklı ve dengeli yiyeceklerden oluşmasına dikkat ettiğini söyleyen Fogle, bunun evcil hayvanlarımızın uçuşu daha rahat atlatabilmeleri için olduça önemli olduğunu söylüyor. Aynı zamanda VistaJet kabin ekibi tarafında içme sularına doğal çiçek esansları karıştırılarak, hayvan dostlarımızın uçuşu daha kolay geçirmelerine yardımcı olunuyor.

En ince ayrıntılara kadar düşünülmüş programın bir diğer sürprizi ise; kedi ve köpeklerimizin ihtiyaçları için hazırlanmış içinde çok çeşitli ürünlerin bulunduğu bir bakım çantası. VistaJet Pochette olarak adlandırılan bu çantanın içinde yok yok. Michelin yıldızlı şef Michel Rox’un özel olarak hazırladığı organik mama, tüy temizleme mendili ve uyku matıyla beraber Kibble Pet Bakım Seyahat Kiti, VistaJet Pochette’nin içinde yer alan ürünlerden sadece birkaçı.


Önceliği misafir memnuniyeti olan hava yolu şirketi VisaJet’in evcil hayvan sahiplerini sevindirecek bir haberi daha var. Şirket, en çok uçuş yaptığı destinasyonlarda popüler, lüks ve hayvan dostu otel, salon ve restoranları belirleyip bir öneri listesi oluşturmuş. Uçuş sonunda misafirleriyle bu listeyi paylaşan marka, gittikçe artan müşteri memnuniyetiyle dünyanın en büyük özel hava yolu şirketlerinden biri olduğunu kanıtlar nitelikte.