Seyahatlerde yeni daha iyi uyku için akıllı bant

22 Şubat 2020

Hayatımızı kolaylaştıran teknolojilere bir yenisi daha eklendi. Seyahatlerde gözünü kırpmayan yolcuların yeni kurtarıcısı the Muse S ile tanışın.

Seyahat ederken rahatsız koltuklar, diğer yolcular ve saat farkları yüzünden bazen uykuya zor dalıyor olabilirsiniz. Ya da uzun bir günün ardından eve geldiğinize uykuya dalmakta zorluk çekebilirsiniz. Uykunun sağlımıza olan etkilerinin farklında olan teknoloji şirketi Muse uykuya dalmakta zorlananlar için çığır açan yeni bir bant üretti.

Ocak ayında piyasa sürülen the Muse S, bir kafa bandı. Yatarken rahatça kullanılması için özel olarak tasarlanan bu bant meditasyon sırasında beynimize giden sinyalleri taklit ederek kullanıcılarına daha rahat uykuya dalmalarını sağlamak amacıyla üretilmiş. Son teknoloji nörolojik gelişmeler ve uyku deneylerinin dataları kullanılarak üretilen the Muse S, bir önceki modeline göre daha gelişmiş sinyal kapasitesine sahip. Uykuya dalmaya hazırlanırken beyin aktivitelerinizi, vücut hareketlerinizi ve nefesinizi de takip eden bu cihaz uykuya dalma ve uyku süresince de hareketlerinizi kaydederek uyandığınızda verileri kontrol etmenize olanak sağlıyor.

Hava alan materyalden üretilen the Muse S’i akıllı telefonunuza veya tablet bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir uygulama yardımı ile kontrol edebiliyorsunuz. Uykuya dalmak istediğinizde tek yapmanız gereken bandı çalıştırmak ve rahat bir pozisyona geçmek. İsterseniz daha rahat bir uyku için uygulamadaki rahatlatıcı seslerden birini de seçerek huzurlu bir uykuya dalabilirsiniz. The Muse S’in uygulaması aynı zamanda size aylık bir meditasyon paketi de sağlıyor. Bu pakete üye olarak alanında uzman meditasyoncuların derslerini dinleyebilir ve en iyi meditasyon sonucu için birkaç numara da öğrenebilirsiniz. The Muse S’den ayrı olarak satılan bu pakette ayrıca stres gibi spesifik problemlere çözüm olması için tasarlanmış farklı sesler de mevcut.