Siberteknoloji Firmasından Tropikal Bir Kripto Ada

15 Nisan 2022

Vanuatu yakınlarındaki küçük Güney Pasifik adası; kripto, blok zinciri tabanı ve siberteknoloji firmaları tarafından tasarlanan prefabrik konut yardımıyla “kripto cennetine” dönüştürülüyor.

Vanuatu yakınlarındaki tropikal kripto adası heyecan verici gelişmelere sahne oluyor. Satoshi Island Holdings Limited adlı bir şirket, kısa süre önce, Güney Pasifik'te 800 dönümlük arazi parçası olan Satoshi Adası'nı geliştirmek için satın aldı. Yedi özel “NFT bölgesi” ve mahalleye sahip olan alan, parça parça geliştirilecek ve Bitcoin logosu şeklinde bir merkezi alana sahip olacak.

 

Bölge sakinleri, 60 bin dolardan başlayan lüks modüler prefabrik evlere yerleşebilecekler. James Law Cybertecture tarafından tasarlanan mini yapılar, müstakil evler, geniş ofisler ve diğer konfor alanlarıyla donatılacak.  

Adanın tanıtım videosunda, “Satoshi Adası, dünya çapında kripto para birimi uzmanları ve meraklılarının resmi evi olmaya hazırlanıyor.” şeklinde açıklamalar yapılıyor. “Farklı bir finansal sistem ve blok zinciri tabanlı bir düzen etrafında inşa edilmiş bir adayı ziyaret etmek, orada çalışmak ve vakit geçirmek benzersiz bir deneyim olacak.” 

Peki adada vatandaşlık konusu nasıl olacak? Adayı yönetmek için blok zinciri kullanılacağından, ikamet hakkı, oy vermek, yaşamak ve çalışmak için kullanılabilecek bir “vatandaşlık NFT’si” söz konusu. Tropikal kripto adasında yer alan evlerin bu yıl satışa sunulması bekleniyor.