Sicilya doğasını kutlayan butik kaçış: Susafa

06 Mayıs 2021

Sicilya doğasıyla uyum içinde bir sığınak olarak yaratılan Susafa, enerji yükselten ve insanı rahatlatan 200 yıllık bir çiftlik evi.

Burada, huzurlu yatak odalarından meyve bahçesine kadar her şeyin üzerinde bir sükunet duygusu hüküm sürüyor.

Doğayla uyum içinde bir sığınak olarak yaratılan Susafa, enerji yükselten ve insanı rahatlatan 200 yıllık bir çiftlik evi. Aile tarafından işletilen Sicilya'daki mülk, yeni nesil misafirleri asırlık kırsal yaşamla tanıştırıyor ve böylece içeriye adım atmak neredeyse zamanda geri gitmek gibi hissettiriyor. Sakin yatak odalarından meyve bahçesine kadar her şeyin üzerinde bir sükunet duygusu hüküm sürüyor.
Ancak bu, Susafa’da perde arkasında her zaman bir şeyler olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Şefler, bahçelerden ot ve sebzeleri toplayarak akşam yemeğine veya verdikleri Sicilya aşçılık kursuna hazırlanıyor. Aile, kendi organik yağlarını elde etmek için zeytin topluyor. Şarap garsonları, rehberli tadımlar için şarapları seçiyorlar. Bunlar esnasında, ister lagün benzeri havuzun yanında, ister kiraz ağaçları arasında gezinirken dinlenebilir, enerji toplayabilir ve büyüleyici ortamı deneyimleyebilirsiniz.
Kendinizi Sicilya kültürüne ve manzaraya kaptırmak için, Susafa, her türden ilham verici deneyime de ev sahipliği yapıyor. Haziran ayında gerçekleşen kiraz hasadına yardımcı olabilir, mutfakta taze ravioli yapmayı veya Sicilya sosları sanatını öğrenebilir, yöresel şarapları deneyebilir ve bahçeleri gezebilirsiniz.