Sicilya’nın kalbinde, Akdeniz’in mavisine doyun

19 Temmuz 2019

Sicilya’nın antik şehri Syracuse’da konumlanan Musciara Siracusa Resort bu yaz Akdeniz’in tadını en güzel çıkartabileceğiniz destinasyonlardan.

Sicilya’nın güneydoğu ucunda San Lorenzo’nun sığ lagünlerinden Vendicari’nin kayalıklarına kadar birçok noktada denize girebilir ve Akdeniz’in kristal berraklığındaki sularının keyfini çıkartabilirsiniz. Ama aradığınız bu İtalyan adasının ruhunu hissetmek ise Musciara Siracusa Resort tam aradığınız yer.


Ortygia koyunun tam karşısına konumlanan Musciara Siracusa Resort eski bir tuna balığı fabrikasından dönüştürülmüş. Eski fabrika binası yetenekli yerel zanaatkârların çalışması ile yeniden yapılandırılmış. Yerel taşlardan inşa edilen kemerler ile antik bir görünüm kazandırılan otelin iç renovasyonu ise ağartılmış ahşap tavanlar ve ipek kumaşlarla desteklenerek bu tarihi bina Sicilya’nın ruhunu yansıtan bir görünüme kavuşmuş.  


17 odasıyla misafirlerine hizmet veren Musciara Siracusa Resort’u bölgedeki diğer konaklama yerlerinden ayıran özelliği ise özel plajı. Yılın sekiz ayı açık olan plaj deniz severler için bulunmaz bir hazine. Ortygia koyunun manzarasına karşı berrak bir suda yüzme imkânı sağlayan plajda bulunan bar da siz şezlongda güneşin tadının çıkarırken susuz kalmamanız için emrinize amade. Balık tutmayı seven misafirler için ise Musciara Siracusa Resort günbatımından gece geç saatlere kadar çeşitli organizasyonlar düzenliyor.


İç mekân tasarımı ile de öne çıkan bu butik otel Barok tarzında dekore edilmiş. Barok mobilyalar ve solmuş kilimlerin ağırlıklı olduğu dekorasyon sizi farklı bir dünyaya adım atmış gibi hissettiriyor. Muhteşem bir manzaraya karşı konumlandırılmış otelin restoranı ise bu manzaradan olabildiğince faydalanmak adında terasa konumlandırılmış. Kızarmış ahtapot ve çığ balık pesce crudo ise restoranın vazgeçilmez ve mutlaka denenmesi gereken lezzetlerinden.