Sirena 88: Yüzen tatil köyü ile tanışın

26 Temmuz 2019

Yüzme havuzları, beach club’ı ve ultra lüks kabinleri Sirena’nın yeni süper yatı tatil anlayışınızı değiştirecek.


Türkiye’de üretim yapan yatçılık firması Sirena Yatchts’ın yeni amiral gemisi Sirena 88 süper yat konseptini yeniden tanımlıyor. Eylül ayında Cannes Yatçılık Festivali’nde görücüye çıkmaya hazırlanan süper yat şimdiden meraklılarını heyecanlandırmış durumda.


Mimar Germán Frers tarafından tasarlanan ve iç dizaynı Cor D. Rover’a emanet edilen Sirena 88 dev gövdesiyle ilk bakışta yüzen bir tatil köyünü andırıyor. Ana süitine ek olarak beş büyük kamaraya sahip süper yat ayrıca bir VIP salonu, iki adet yemek salonu, iki adet havuz ve bir adet beach club’a ev sahipliği yapıyor. Bu süper yat aynı anda 10 yolcu ve dört mürettebat ağırlama kapasitesine sahip.


Ana güvertede yer alan gösterişli ana süitin dört bir yanını çevreleyen pencereler her daim güneş ışığını odanın içerisine davet ediyor. Pencerelerin önemli bir rol oynadığı süitte aynı zamanda özel bir banyo bulunuyor. Banyodaki cam tavan ise siz güne hazırlanırken açık denizin ve masmavi gökyüzünün keyfini çıkarmanız için tasarlanmış. Süitin hemen dışında bulunan balkon ise sabah kahvenizi yudumlamanız için yattaki en özel alan. 


Yine ana güverte kısmında bulunan ve 10 kişiyi aynı anda ağırlayabileceğiniz yemek odası ise gerek iç dizaynı gerek ise geniş hareket alanı sağlamasıyla konukların gözdesi olmaya aday. Daha küçük bir grup ile manzaranın keyfine doymak isterseniz de yattaki ikinci yemek odası kaptan köşkünün hemen yanı başında bulunuyor. 


Sirena’nın asıl eğlence ve sosyalleşme alanı ise kıç tarafındaki açık alan. Öğle yemeklerinizi yiyebileceğiniz, sohbet edebileceğiniz ve hatta parti verebileceğiniz bu alan konuklarınıza ve size en unutulmaz anları yaşatmak için tasarlanmış. Yüzmeye ve güneşlenmeye meraklı olanlar ise yatın burnunda bulunan açık alanda günün en güzel saatlerini geçirebilirler. Bir adet havuzun ve güneşlenme alanlarının bulunduğu burun kısmı size kendi beach club’ınıza sahip olma şansı veriyor.