Sırt Çantasında Bisiklet

22 Ekim 2018

Katlanabilir bisiklet piyasası her geçen gün yeni ürünlerle daha da genişliyor ve markalar sürüş güvenliğinden ödün vermeden en hafif ve pratik katlanabilir bisikleti üretebilmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Sıra şimdi Smacircle S1’a.

"Sadece 7 kilogram ağırlığındaki Smacircle S1, dünyanın en kompakt ve en hafif elektrikli bisikleti olma özelliğini taşıyor."

Yarışa en son dahil olan firmalardan Smacircle Technology, yaklaşık iki yıl süren Ar-Ge çalışmasının sonucunda Smacircle S1 modeliyle piyasaya çıkıyor. Smacircle S1'ın rakiplerinden en büyük farkı bir elektrikli bisiklet olması. Üstelik bu model, hantal ve ağır olmalarıyla nam salan katlanabilir elektrikli bisikletlerin kaderini de değiştirecek gibi görünüyor. Sadece 7 kilogram ağırlığındaki Smacircle S1, dünyanın en kompakt ve en hafif elektrikli bisikleti olma özelliğini taşıyor.

Smacircle S1'ın bu kadar hafif olmasının sırrı ise karbon kadrodan imal edilmesinde yatıyor. Alüminyuma göre çok daha hafif olan karbon kadro, sağlamlığıyla da öne çıkıyor. Açıkken sadece 95 santimetre genişliğinde ve 87 santimetre yüksekliğinde olan bisiklet, kapandığında 29 santimetreye 49 santimetrelik en ve boy ölçülerine inebiliyor.

Katlandığında bisikletin derinliği ise 19 santimetreyi aşmıyor. 240W gücünde bir motora sahip olan Smacircle S1, saatte 20 kilometre hıza ulaşabiliyor. Birçok rakibinin aksine, bu modelde motorun devreye girmesi için kullanıcının pedal çevirmesi de gerekmiyor.