Soho House Okyanusa Açılıyor

07 Temmuz 2017

Little Beach House Malibu ile dalga sesleri bir adım uzağınızda.

“Londra’da başlayan kozmopolit kulübün hikayesi, Berlin, New York, West Hollywood, Miami ve İstanbul’dan sonra Carbon Beach’in sahillerinde devam ediyor.”

Dünyanın 18 farklı yerinde, yaratıcı ruhların buluşma noktası olan Soho House, 1995’ten beri sinema, moda, müzik gibi kreatif alanlarda çalışanların birbirleri arasında kurduğu ağın en büyük destekçisi oldu. Londra’da başlayan kozmopolit kulübün hikayesi, Berlin, New York, West Hollywood, Miami ve İstanbul’dan sonra Carbon Beach’in sahillerinde devam ediyor. Kapılarını sadece üyelerine açan Soho House kulüpleri, dalgaların kıyısındaki Little Beach House Malibu’da sadece bu eve özel bir üyelik programı başlattı.

Soho House’ların derininde yatan sakin, bohem ve elegan öz, Malibu’nun gözde noktaları Nobu ve Malibu Beach Inn arasındaki yerini geçtiğimiz yaz aldı. Daha önce Larry Ellison’ın sahibi olduğu restoran, Nikita olarak bilinen lokasyonda uzun bir süre boyunca esen değişim rüzgarlarının ardından şehrin kendine has dokusunu ortaya koymayı başardı. Soho House’un tasarım direktörlüğünü üstlenen Vicky Charles tarafından dizayn edilen iç mekan, rahat ahşap mobilyalarına eşlik eden antik kenevir halılarıyla ev konforunu yaşatıyor. Soho House’un yaratıcı ruhunu temsilen evin duvarlarını saran modern galeri enstalasyonu ve terastan gelen yoğun deniz kokusunu barındıran odalarına servis edilen özel Kaliforniya mutfağı, Little Beach House’u daha da özel kılıyor.


Minimalist çizgileri ve beyaz kumsalın büyüsünün hüküm sürdüğü manzarası ile Nikita’dan çok önce bile mekanın Soho House yönetim kurulu tarafından beğenildiğini söyleyen kurucu Nick Jones, öbür evlerin farklı kültürleri buluşturan dinamik yapısının aksine burada sadece Malibu ruhunun hakim olması konusunda oldukça kararlı. Bunun için başlattıkları Little Beach House Malibu’ya özel üyelik uygulaması, Malibu’da oturmayı, iş yapmayı ya da burayla önemli bir bağa sahip olmayı şart koşuyor. Böylece kapalı bir gruba hizmet veren Little Beach House, okyanusun üretken zihinlerinin ortak buluşma noktası haline geliyor.


Pasifik çıkarmasından sonra Downtown LA, Barcelona, Amsterdam ve NY's Lower East Side’da da hizmete girecek olan yeni Soho House’lar radarımıza girmişken, kulübün bir sonraki adımının ne olacağı merak konusu.

Eğer Soho House dünyasının bir parçasıysanız veya Soho’nun üretken dünyasına yeni adım atıyorsanız, üyelik bilgilerine ve başvuru sistemine buradan ulaşabilirsiniz.