Soho Londra’daki Yeni Yerinde

03 Mayıs 2018

‘White City House’ açık havada yer alan yemek servisi ve terasındaki havuzuyla eski BBC televizyon binasını modern bir yaşam alanına dönüştürüyor.

"Yarı tarihi eser sayılan bina, Kraliçe tarafından 1960 yılında açıldı, ‘Top of the Pops’ programına yıllarca ev sahipliği yaptı, 2012 yılında BBC tarafından satışa çıkarıldı ve multi-milyon dolarlık bir yapıya dönüştürüldü."

Batı Londra’daki White City kısa bir süre öncesine kadar çok da popular bir yer değildi. BBC Televizyon Merkezi’nin yenilenmesi ve bu alanın Soho’ya tashih edilmesi, bölgedeki hareketlenmeyi de sağladı. Yarı tarihi eser sayılan bina, Kraliçe tarafından 1960 yılında açıldı, ‘Top of the Pops’ programına yıllarca ev sahipliği yaptı, 2012 yılında BBC tarafından satışa çıkarıldı ve multi-milyon dolarlık bir yapıya dönüştürüldü.Şu an binada, eski BBC ofislerinin mekanı olan  yüzlerce rezidans, cool restoranlar ve barlar, üç adet sinema yer alıyor. Ve bir de Soho House… Binanın White City House kısmında yer alan bölümde, 45 odalık oteliyle üyelere özel kulüp, aynı zamanda spor merkezi, boks bölümü ve özel çalışma alanına da sahip.