Sokak Modasının Lüks Adresi: Justin O’Shea’den SSS World Corp

04 Haziran 2017

O’Shea tasarım dünyasına geri dönüşünü yeni markasıyla kutluyor.


“İnsanlar artık marka değil, fikir satın almak istiyor.”

Geçtiğimiz sezon İtalyan lüks giyim markası Brioni ile yollarını ayıran Justin O’Shea kendi markasıyla podyumlara ve sokaklara geri dönüyor. Marka lansmanını geçtimiz aylarda moda dergisi BoF’a verdiği bir röportajla duyuran yetenekli tasarımcı, yeni markasında lüks erkek giyiminin şık çizgilerini gündelik sokak stili ile birleştirerek erkek giyim modası için farklı bir opsiyon yaratmayı hedefliyor.

O’Shea’ye göre insanlar, artık marka değil fikir satın almak istiyor. Sahibine bir tavır ve stil kazandıracak kıyafetler vadeden SSS World Corp mağazalarında gündelik giyimden mücevhere, mayodan özel dikime kadar geniş bir koleksiyon yer alacak.

SSS World Corp, Berlin merkezli 032c’nin süpervizörlüğünde çalışmalarına başladı bile. 032c’nin direktörleri Maria ve Joerg Koch’un SSS World Corp’a olan destekleri sayesinde marka, Paris'te 2018 İlkbahar/Yaz Erkek Koleksiyonu ile ilk podyum deneyimini yaşamadan önce tüm gözleri üzerine çekecek gibi görünüyor.


Avustralya doğumlu O’Shea'nın tasarım eğitimi almamasına rağmen moda dünyasındaki hızlı yükselişi kaçınılmaz oldu. 6 ay boyunca sanat yönetmenliğini üstlendiği Brioni’de müzik grubu Metallica’nın üyeleri ile yaptığı kampanya çalışması sayesinde moda dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Sınırları zorlamayı seven O’Shea’nın yeni kurduğu markasında kendine has stili ile yapacağı çalışmalar, kesinlikle takip etmeye değer.