Sokak stili yüksek moda içine kök salmaya kararlı

01 Nisan 2019

Chanel'in artizan duruşu Pharrell Williams'ın eforsuz sokak silüetiyle buluştu.

Sokak stili yüksek moda içine kök salmaya kararlı. Markalar arası iş birliği furyası bu kez sokak stiliyle ikonikleşen bir isim Pharrell Williams ve moda dünyasının dev ismi Chanel’in kapsül koleksiyonuyla devam ediyor. İşte karşınızda 'Chanel Pharrell'.

 Pharrell Williams, Fransız moda evi Chanel için koleksiyon hazırladı. Pharrell'in sokak stili ile Chanel'in yüksek moda anlayışının bir karması olan koleksiyon, unisex tasarımlarla dikkat çekiyor. Köklü moda evinin tarihinde gerçekleştirdiği ilk ortak koleksiyon olan Pharrell Chanel, bolca renk içeriyor..

 Chanel Pharrell koleksiyonu hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar var. Bu koleksiyonun isim babası Karl Lagerfeld ve 'Chanel Pharrell', köklü moda evinin tarihinde gerçekleştirdiği ilk ortak koleksiyon. Chanel'in ilk iş birliği için ünlü bir tasarımcı ya da kült bir marka yerine bir müzisyeni tercih etmiş olması oldukça merak uyandırıcı.Chanel’in klasik kodlarından ayrışırken markanın artizan duruşunu eforsuz sokak siluetleriyle buluşturan Pharrell karşımıza daha genç, modern ve biraz da cesur parçalarla çıkıyor. Pharrell bu koleksiyonu ‘Tasarımlar için Unisex diyebiliriz. ¨Bu koleksiyonda cinsiyetler arası keskin çizgiler yok, neden olsun ki? Markalar sınır koyucu duvarlar örmemeli, aksine birleştirici köprüler kurmalı. Gabrielle ve Karl sınırları zorlamaktan çekinmiyordu, ben de farklılığa kapı açmaktan korkmuyorum. Eskiden Chanel’in kadın koleksiyonlarından ceketleri kombinlerimde kullanırdım, sanırım bu koleksiyonla işim daha kolaylaşacak.¨ sözleriyle anlatıyor.
Tişört, elbise, çapka, sweatshirt, ayakkabı ve çantalardan oluşan kapsül koleksiyonda aksesuar kullanımının yoğunluğu en çok dikkat çeken şey oldu. Chanel Pharrell kapsül koleksiyonu ilk olarak 29 Mart Cuma günü Chanel'in yeni açılacak Seul mağazasında satışa sunuldu.