Sonsuzluğa Uzanan Havuzlar

09 Eylül 2017

Karlı dağların arasına, egzotik Maldivler’e ve hatta vahşi yaşamın kıyısına kurulan vahaların tadını çıkarın.

“Yazı henüz geride bırakmışken sizin için derlediğimiz bu seçkide doğa ile iç içe geçmiş havuzlardan en iyilerini derledik.”

Avustralya’da ortaya çıkan “infinity pool” konsepti yaratıcı tasarımcılar tarafından geliştirilerek hayal gücümüzün sınırlarını zorluyor. Yazı henüz geride bırakmışken sizin için derlediğimiz bu seçkide doğa ile iç içe geçmiş havuzlardan en iyilerini derledik.

 

1) Hanging Gardens Ubud Hotel, Bali

Bali’nin kalbine yerleşen Ubud Hotel, bünyesinde belki okyanusla değil ama yağmur ormanları ile birleşen bir sonsuzluk havuzunu barındırıyor. Doğal taştan yapılma dış yüzeyi ile Bali’nin naturel dokusunu içine katan 2 katlı havuz, size egzotik bir deneyim sunuyor.

2) The Cambrian Hotel, İsviçre

Karlarla kaplı Alpler’in huzur verici manzarasına ev sahipliği yapan bölgede su ile buluşmak şaşırtıcı olabilir. The Cambrian Hotel & Spa, misafirleri için tasarladığı bu atmosferde temiz havanın sağladığı canlılığı havuzunun ferahlığı ile buluşturuyor. Neredeyse izole edilmiş bu bölgede hava kirliliği neredeyse hiç yok. Bu da kilometrelerce uzaklıktaki dağları ve ormanları alabildiğine görebilmeniz için büyük bir fırsat yaratıyor.

3) Nandana Villas, Bahama Adaları

Bahama Adaları’nın batısında bulunan 5 odalı butik otel Nandana Private Resort, sofistike tasarımı ve uçsuz bucaksız kumsalı ile adanın en iyisi. Okyanus ile birleşen 37 metrelik havuzu ise infinity pool konseptinin birebir karşılığı.

4) Sanctuary Swala, Tanzanya

Tanzanya’nın korunmuş vahşi doğasında heyecanlı bir safari gezisinin ardından rahatlamak istiyorsanız, tercihiniz Sanctuary Swala Çadır Kampı’nın havuzundan yana olmalı. Toprağın içine gömülü olan bu havuz, tropikal ağaçların altında size serinlik verirken, vahşi yaşamın sadece birkaç kilometre uzaklığında olan mekan, macera arayanlara doğru tercih yaptığını hissettirecek.

5) Katikies Hotel, Santorini

Santorini’nin en güzel plajlarından birinin kıyısındayken havuza girmek ilk seçeneğiniz olmayabilir. Ancak bölgeye özgü beyaz mağaraların içine yerleştirilmiş turkuaz cenneti onu gördüğünüz an fikrinizi değişebilir. Beyaz duvarların dokusuna uyan rahat minderlerle döşenen alan, dinginlik vadediyor.