Sony’nin yeni kablosuz kulaklığı ile kendinizi müziğe bırakın

02 Ağustos 2019

Önde gelen teknoloji üreticisi Sony son yıllarda popüler olan kablosuz kulaklıklara kendi dokunuşunu getiriyor.

Apple AirPods ile hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası olan kablosuz kulaklıklara Japon teknoloji üreticisi Sony, kendi dokunuşla cevap veriyor. Daha önce de benzer ürünlerle teknoloji severlerin karşısına çıkan Sony yeni nesil kablosuz kulaklığı WF-1000XM3 ile kullanıcılarına en son ses teknolojisini sunarken aynı zamanda gürültü engelleyici özelliği ile de dikkat çekiyor.


WF-1000XM3’ün en önemli özelliklerinin başında kullanışlı ve ergonomik tasarımı geliyor. Kulaklık başlıkları, rahat ve tam oturma için kulağınızdaki üç farklı noktaya temas edecek şekilde, ergonomik olarak tasarlanmış. Yüksek sürtünmeli kauçuk yüzey, kulaklık başlıklarının kulağınıza tam oturup yerinde kalmasını sağlıyor ve böylece beklenmedik bir anda kayıp çıkma gibi bir sorunla karşı karşıya kalmıyorsunuz. Bluetooth 5.0 desteği 10 metrelik menzili sağlarken kulaklıkların her birinin ağırlığı ise 9 gram.


Kulağa ağırlık yapmadan maksimum ses kalitesi vadeden Sony kulaklıkların gürültü engelleyici sensörleri ister uçuş sırasındaki gürültü ister şehir trafiği ya da ofis sohbetleri olsun, çevrenizdeki ortam seslerinden daha fazlasını yakalar ve bloke eder. Günlük hayatın akışına dahil olmak istediğinizde de sensörleri kapamak oldukça kolay. Sol taraftaki kulaklığın dokunmatik kısmına temas ettiğinizde gürültü engelleyici sensörleri kapatabilir, parmağınızı tutmaya devam ettiğinizde de müziği durdurabilir ve ortamdaki sohbete katılabilirsiniz. 


Siyah ve gümüş olmak üzere iki renk seçeneği ile gelen kulaklıklar uzun pil ömürleri ile de fark yaratıyor. Sony WF-1000XM3 ile 24 saate kadar kesintisiz müzik keyfi vadediyor. Pil ömrü gürültü engelleyici sensörler devrede olmadığı taktirde daha da uzuyor. Bir buçuk saat içerisinde şarj olan kulaklıkların manyetik kutusu size hem kulaklıkları taşımada yardım ediyor hem de her ortamda hızlı şarj imkânı sunuyor. 


Yeni nesil kablosuz Sony kulaklıkları piyasadaki rakiplerinden ayıran ve en dikkat çeken özelliği ise kullanıcısının bulunduğu ortama göre ses kalitesini ve gürültü engelleyici sensörleri adapte etmesi. Kullanıcılara Sony tarafından sunulan Headphones Connect aplikasyonundaki Adaptif Ses Kontrol adlı özellik, kulaklığı kullanırken ne yaptığınızı tahmin ediyor ve buna göre önemli sesleri duymanızı sağlıyor. Örneğin araç kullanırken korna sesini ya da metro beklerken yapılan anonsları bu özellik sayesinde rahatça duyabilirsiniz.