Spike Jones’un Geri Dönüşü

09 Mart 2018

Yorucu bir gün, uzun bir eve dönüş yolculuğu ve sonunda ortaya çıkan bir tane daha siz! Sanatçı FKA Twigs, Spike Jones’la Apple HomePod için bir araya geliyor.

"HomePod reklamı, bir kısa film gibi görünse de, bir yandan da Anderson Paak’ın yeni single’ı “Til It’s Over” için de bir müzik videosu kıvamında aynı zamanda."

Yönetmen Spike Jones uzun süredir yeni bir film yapmakla ilgili herhangi bir cümle dahi etmedi ama en azından Apple’ın yeni HomePod sisteminin tanıtımı için çektiği, adeta bir Fat Boy Slim video klipi havasında olan reklam videosuyla, bu bekleyişi çekilir bir hale getirdi.

Reklamda rol alan, daha doğrusu dans eden sanatçı FKA Twigs’in modundan öyle etkileniyorsunuz ki, iki isim tarafından gelecek herhangi bir yeniliğin yine bir işbirliği olmasını arzu ediyorsunuz.


Jonze’un Margaret Qualley’nin dans ettiği muhteşem Kenzo videosu gibi reklam işlerini bilenler, aslında az sonra izleyeceğiniz videodan da ne beklediğini az çok tahmin eder.

HomePod reklamı, bir kısa film gibi görünse de, bir yandan da Anderson Paak’ın yeni single’ı “Til It’s Over” için de bir müzik videosu kıvamında aynı zamanda. 4 dakikalık klip, söz yazarı şarkıcı ve dansçı FKA Twigs’in apartmanının sürreal bir alana dönüşmesi ve bu yeni dünyada ikiziyle karşılaşmasını ve bu karşılaşmanın bir dans rekabetine dönüşmesini konu alıyor.

Jonze en son “Her” ile 2013’te sinemalardaydı ve şimdilerde daha çok "Viceland" ve “Jim and Andy” gibi Netflix yapımlarının prodüktörlüğünü üstleniyor. Yönetmen geçen yaz Frank Ocean ve Brad Pitt ile gizli bir proje üzerine çalışırken yakalanmış, ancak ortaya sadece Ocean’ın konserlerinde kullanılan görüntülerden başka bir şey bir şey çıkmamıştı.

Apple’ın yeni harikası HomePod’a gelince; markanın uzun zamandan beri beklenen Siri ile uyumlu olarak çalışan speaker’ının üzerinde yer alan sensörler, kullanıcıların bulundukları alana göre ses yoğunluğunu azaltıp, arttırabiliyor ve bu sayede kullanıcılar daha kaliteli bir ses deneyimine sahip olabiliyor. Ne diyorsunuz? Sizce de bu dans etmek gibi değil mi?