Stefano Tonchi artık L’Officiel’de

10 Ocak 2020

Moda dünyasının önde gelen editör ve danışmanlarından Stefano Tonchi, Condé Nast ile düştüğü fikir ayrılığından sonra L’Officiel’de Uluslararası Kreatif Direktör ve Sanat Yönetmeni görevini üstlendiğini açıkladı.


Moda yayıncılığının en önemli isimlerinin başında gelen İtalyan moda editörü ve danışmanı Stefano Tonchi Ocak ayından itibaren Fransa merkezli L’Officiel’de Uluslararası Kreatif Direktör ve Sanat Yönetmeni olarak görev almaya başladı.

L'Officiel markasının tüm stratejilerini ve dünya çapındaki edisyonlarının vizyonunu yöneteceği, yeni girişimleri başlatacağı ve denetleyeceği ayrıca moda yayıncılığında 100. Yılını kutlamaya hazırlanan derginin özel projelerine yön vereceği açıklanan Tonchi ayrıca Fransız moda dergisini 21.yüzyılın dijital gereksinimlerine de hazırlayacağını da bildirdi.


“Dünyanın ilk moda dergilerinden L'Officiel, zengin ve çok yönlü bir miras inşa etti. Çok platformlu bir marka olarak sürekli büyüyen markanın yenilikçi tavrı, potansiyelinin büyüklüğünü gösteriyor,” şeklinde konuşan Tonchi aynı zamanda L'Officiel ailesine katılmaktan duyduğu mutluluğu da yaptığı açıklamada paylaştı. L’Officiel’in yeni Uluslararası Kreatif Direktör ve Sanat Yönetmeni aynı zamanda yeni pozisyonundaki önceliğinin derginin 100. yıl çalışmaları olduğunun da altı çizdi.

Dünyanın en çok saygı gören moda ve yaşam dergilerinden olan W Magazine’in uzun süre editörlüğünü üstlenen Tonchi, geçtiğimiz günlerde yaşadığı fikir ayrılıkları nedeniyle W Magazine’nin çatısı altında bulunduğu Condé Nast grubu ile davalık olmuştu. Hala süren dava daha sonuçlanmasa da Tonchi kariyerinde yeni bir sayfa açmış gibi gözüküyor.