Stella Luna'yla Tanışın

13 Ocak 2019

Fransız moda ikonu Capucine Safyurtlu, Paris ruhunu Uzak Doğu’nun yıldız ayakkabıcısı Stella Luna'ya taşıyor.

"Safyurtlu, Numéro ve Fransız Vogue'un moda editörü olarak edindiği görüntüyü düzenleme ve rafine etme yeteneklerini şimdi ayakkabılar için kullanıyor."

Daha önce gördüklerinizden farklı bir çift ayakkabıyla karşılaşmamız pek sık rastlanan bir durum değil. Klasikler asla eskimez, fakat yeni ve farklı her zaman heyecan vericidir, işte Stella Luna’yla karşılaşmanın verdiği his kesinlikle bu.

Şubat 2016'da Çinli ayakkabı markası Stella Luna'nın ilk yaratıcı direktörü olduğunda eski moda stilisti Capucine Safyurtlu’nun ayakkabı tasarım geçmişi yoktu. Fakat her şeye rağmen markanın kurucusu ve CEO'su Stephen Chi, Safyurtlu'da Paris ve Vogue estetiğini gördü.

Stephen Chi and Capucine Safyurtlu. Fotoğraf: Sonia Sieff

Safyurtlu, Numéro ve Fransız Vogue'un moda editörü olarak edindiği görüntüyü düzenleme ve rafine etme yeteneklerini şimdi ayakkabılar için kullanıyor ve bu bağlantıyı “Dergi arka planım koleksiyonlarımdan tam olarak ne istediğimi anlamama yardımcı oldu.” diyerek açıklıyor.

Prada ve Givenchy gibi lüks markalar için çalışan Hong Konglu ayakkabı üreticisi Stella International Holdings'in sahibi olduğu markanın yaratıcı direktörü Safyurtlu, çalışmalarına yetenekli İtalyan ayakkabı ustaları ve tabakhaneler ile Stella Luna'nın örneklerini geliştirerek başladı ve her mevsimde değişen ve bir bilezikten esinlenilmiş altın toka da dahil olmak üzere markanın imza stili olacak detayları hayata geçirmeye başladı. Ortaya çıkan sonuç ise Sonbahar Kış 2018 sezonu için, düz altın tokalara sahip kabarık sandaletler, koni topuklar, çoraplı sahip loafer'lar ve fırfırlı çizmeler olarak canlandı.

Stella Luna'nın Asya'da 164, Orta Doğu'da dokuz satış noktası bulunmakta. Aynı zamanda İngiltere, ABD ve İtalya'da perakende ortak ağını büyütüyor ve Selfridges ve Barneys New York dahil olmak üzere çok sayıda mağaza tarafından satışa sunuluyor. Marka, 2012 yılında Jamie Fobert Architects tarafından tasarlanan ilk Paris mağazasının açılışıyla Avrupa'daki varlığını güçlendirmişti, şimdi ise şehir genelinde üç butiği bulunuyor.

Safyurtlu’nun yaklaşımının arkasında iyi gören bir göz ve akıllı bir satış içgüdüsü var. Asya'da büyük bir takipçi kitlesi kazanan Stella Luna, Fransız havasını markanın DNA'sına dokuyan Safyurtlu’nun markaya katılmasıyla, çekiciliğini artırdı ve Avrupa’da da hayranlarını edinmeye başladı. Taze tasarımcının çalışmaları şimdi Stella Luna’nın Avrupa’daki büyümesiyle eşanlamlı olarak başarısını temsil ediyor.

Bu ayakkabıları yakında her yerde göreceğimiz kesin.