Stella McCartney ile B&B Italia İşbirliği

20 Ocak 2023

İngiliz tasarımcı McCartney ile B&B Italia, 'La Bambole' adlı kapsül koleksiyon ile karşımızda.

İngiltere’nin yalnızca en önemli tasarımcılarından biri değil; doğaya ve hayvanlara en duyarlı isimlerinden biri olarak da bilinen Stella McCartney ile İtalya’nın köklü mobilya markalarından B&B Italia’nın üç parçadan oluşan kapsül koleksiyonu 'La Bambole' resmi olarak dünya basınıyla paylaşıldı.


Elde çizilmiş ‘Fungi Forest’ adlı desenin koyu kırmızı ve beyaz renkli yüzde yüz pamuklu organik kumaşa basılmasıyla elde edilen tasarımın ilhamı, McCartney’in 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonundan alınmış. Mobilya üzerinde nasıl durduğunun cevabını ise B&B Italia’nın 'Bambole' adlı tek kişilik koltuğu ve 'Granbambola' isimli üç kişilik kanepesi üzerinden görüyoruz.


B&B Italia’nın 50 sene önce Mario Bellini’nin ikonik tasarımı ile piyasaya çıkan koltuğunun bu yeniden giydirilişi, aynı zamanda Le Bambole tasarımının 50. yaş gününün kutlanmasını da kapsıyor. Bu kapsül koleksiyon, B&B Italia’nın konfor ile çağdaş tasarımı buluşturduğu mobilyalarının bugünün yükselen çevresel duyarlılık temasıyla buluşması ve ergonomik yeniliklere göre güncellenmesi açısından da değerli. Bütünüyle doğada eriyip dönüştürülebilen ve zehir içermeyen materyallerden üretilmiş koleksiyon doğada hiçbir mikroplastik bırakılmayacak üretim teknikleri kullanılmış.