Studio Seitz, Yeni Tasarımlarıyla Williamsburg’da

17 Mayıs 2022

Studio Seitz tasarımcıları Kevin Seitz ve Rob van Wyen, Williamsburg'daki eski bir fabrikada yeni bir tasarım alanı oluşturuyor.

2019'da Studio Seitz'i kuran Kevin Seitz ve Rob van Wyen, zanaatkarlığı yeniden canlandırma, geri dönüşümü destekleme ve uzun süre kullanılabilen, dayanıklı ürünler tasarlama misyonuyla yola çıktı.


Ahşap banklar, tabureler, şifonyerler, pirinç mumluklar, cam masa lambaları ve çok daha fazlasını içeren mobilya ve aydınlatma serileri üreten Studio Seitz, “ihtiyaç için üretilen ve sürdürülebilirliği öne çıkaran” tasarımlara imza atıyor.


Bir amaç doğrultusunda şekillenen işlevsel Studio Seitz'in tasarımları için Kevin Seitz, “Her yerde bulunabilen fakat genellikle gözden kaçan kültürel nesnelere çok değer veriyoruz” diyor.

İsviçreli birçok yerel üreticiyle iş birliği yapan Studio Seitz'in çalışmalarının merkezinde, kolektif üretme gücü yer alıyor. Büyük büyükbabası bir seramikçi olan Seitz, “Birlikte çalıştığımız insanların çoğu aslında ailemiz, arkadaşlarımız veya ailemizle daha önce çalışmış kişiler” diyor.


2022 yazında ilk showroomlarını açmaya hazırlanan ikili, 1912'de inşa edilmiş, son beş yıldır titiz bir şekilde restore ettikleri 1.300 metrekarelik eski bir fabrika için son hazırlıklarını tamamlıyor. Aynı zamanda evleri haline gelecek büyük alan, tasarımlarının günlük hayata nasıl uyduğunu sergilemek için özel bir ortam sağlayacak. Tasarımcılar, özel sipariş üzerine mobilya üretip burada satışa sunacak.