Suzy Menkes Vogue International'dan ayrılıyor

02 Temmuz 2020

Deneyimli moda gazetecisi ve Vogue International editörü Suzy Menkes Ekim ayında görevinden istifa ediyor.

International Herald Tribune'daki çalışmaları ile tanınan kıdemli gazeteci, altı yıl önce podyum şovlarından sorumlu editör olarak Condé Nast International'a katılmıştı. Çalışmaları 21 uluslararası Vogue baskısında yer almaktadır ve 15 dile çevrilen Menkes, “Vogue International Editörü olarak her anından keyif aldım ve yaptığım her şeyden gurur duyuyorum” dedi. Menkes, kendi web sitesinde ve 500.000'den fazla takipçisi olduğu Instagram üzerinden “sektör hakkında yazmaya ve sektörü bir araya getirmeye” devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Menkes'in ayrılışının bir sonucu olarak, 2014 yılında şirkete katıldığında öncülük ettiği Condé Nast Lüks Konferansı iptal edildi. Önceki edisyonlarına, Karl Lagerfeld, Maria Grazia Chiuri, Olivier Rousteing ve Naomi Campbell gibi sektörün en önemli isimleri katılmıştı.

Modanın en yüksek profilli ve bağımsız seslerinden biri olan Menkes, Vogue’un en görünür gazetecilerinden biriydi. Condé Nast International'dan önce, 26 yılını, International Herald Tribune'da (şimdiki International New York Times'ta) geçirdi ve burada sektör hakkında haber yapan en önemli muhabir ve eleştirmenlerden biri oldu.

Birçok marka Eylül ayında Paris'te göstermeyi planlasa da, bu şovların hangi şekilde gerçekleşeceği belli olmasada Menkes, Vogue'dan ayrılmadan önce Eylül şovlarını gözden geçirmeyi planladığını ekledi.