TAG Heuer ikonik saatinin 50. yılını kutluyor

19 Temmuz 2019

1969’da piyasaya çıkan ve son 50 yıldır TAG Heuer’in en ikonik modelleri arasında gösterilen Monaco yeni yaşının şerefine modernize edildi.


Steve McQueen 1971 yapımı Le Mans filminde Heuer Monaco saati ile kameralar karşısına geçtiğinde bu göz alıcı aksesuarın da kendisi gibi efsaneler arasına gireceğini tahmin edemezdi. Fakat saatin tasarımcı Jack Heuer her ne kadar zamanına göre oldukça cesur bir tasarım olsa da saatin klasikleşeceğinden emindi. Zaman içinde İsviçreli saat üreticisi TAG Heuer’in Monaco’su yarış pistlerinin yıldızlarının vazgeçilmez aksesuarı oldu. Şimdi ise bu simge tasarım 50. yılı şerefine yeni bir görünüme konuşuyor. 


Bu senenin başından itibaren TAG Heuer ikonik saatini kutlamak için Monaco’nun motor sporlarında kullanıldığı her on yıla özel bir seri tanıtmaya başladı. 1969 – 1979 ile başlayan seri geçtiğimiz günlerde tanıtılan üçüncü ve son tasarım 1989 – 1999 ile son buldu. 


Serinin diğer yeniden tasarımlarıyla aynı ölçülerdeki the TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition Kare kasası, kırmızı ve mavi kolları ile saat 9 konumundaki kurma kolu ile orijinal tasarıma gönderme yapıyor. Ayrıca modern TAG Heuer logosu yerine 1969’da tanıtılan saatte kullanılan logo ile de yeni tasarım nostaljik biz özelliğe sahip. 1990’ların saat tasarımlarından ilham alan seride zamanın ruhunu yakalamak adına rodyum kaplamalı kadran ve kumlanmış mavi bir kasa kullanılmış. Kadranın içerisinde kullanılan mavi ve kırmızı renkler ise motor sporlarına gönderme yapıyor.