Tasarımıyla öne çıkan akıllı gözlük: RAY-BAN STORIES

20 Eylül 2021

Facebook ve Ray-Ban iş birliği ile gerçekleştirilen Ray-Ban Stories akıllı gözlük koleksiyonu geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Normal bir güneş gözlüğünden çok farklı bir görüntüsü olmayan, üç farklı modelde, siyah, kahverengi, lacivert ve haki renk seçenekleriyle, teknoloji dünyasına ilk resmi tanıtımı yapılan Ray-Ban Stories isimli akıllı gözlükte Snapdragon işlemcisi kullanılıyor. Standart güneş gözlüğü veya numaralı optik gözlük camı seçenekleri sunan akıllı gözlüğün ön tarafında, suya hafif dayanıklı, fotoğraf ve kısa videolar çekme imkanı sağlayan 5 megapiksellik bir kamera bulunuyor. 


İnsan gözünün şahit olduğu ancak kaydedemediği tüm anları, o saniyede kaydetme imkanı tanıyan kamerası ile çekilen fotoğraf ve kısa videolar, gözlüğün düşük depolama alanına sahip hafızasında tutulabildiği gibi, Bluetooth ile bağlanarak akıllı telefonlara da aktarımı yapılabiliyor. İçinde bulunan ufak mikrofonu, telefon konuşmaları yapma imkanı ve sesli komut pratikliği sağlarken, hoparlörü ile müzik dinlenebiliyor.


Ray-Ban Stories, kullanıcıların Facebook üzerinden kullanabilecekleri, düzenleme, kişiselleştirme ve ayarlarının yapılabilmesi için kullanılacak, iOS ve Android uyumlu bir uygulamayı da beraberinde getiriyor.