Tatilin Yeni Yorumu: The Bodrum EDITION

29 Mayıs 2018

EDITION felsefesinin son üyesi The Bodrum EDITION, Bodrum’da yeni bir enerjiyle tatil anlayışını ve sadelikten doğan lüks algısını yeniden yorumluyor.

"The Bodrum EDITION, premium bir otelden beklenen en üst seviye konfor ve kişiselleştirilmiş hizmeti, abartı ve resmiyetten uzak; samimi, alçakgönüllü bir karakterde, mükemmel bir servis ve kalite anlayışıyla birleştiriyor."

Uluslararası otel endüstrisinin ünlü ismi Ian Schrager’ın en son konseptinden doğan The Bodrum EDITION, EDITION kültürünün en yeni üyesi olarak Yalıkavak’ta açılıyor. Schrager & Marriott International işbirliği ile çağdaş ve lüks otel deneyimini yeniden tanımlayan The Bodrum EDITION, tarihi yarımadaya yepyeni bir enerji getiriyor. Yalıkavak koyunda yer alan otel; Ege Denizi’nin turkuvaz sularına bakan eşsiz manzarası, sofistike tasarımı, özel lounge ve kabanalar ile konuklarını karşılamaya hazırlanan 100 metrelik muhteşem beyazlıktaki kumsalı, nitelikli eğlencesi ve dünyaca ünlü şeflerin yönetimindeki restoranları ile EDITION kültürünü Ege’ye getiriyor.

The Bodrum EDITION, 21’inci yüzyıl için yeniden tasarlanmış başka bir tatil anlayışını yansıtıyor. Premium bir otelden beklenen en üst seviye konfor ve kişiselleştirilmiş hizmeti, abartı ve resmiyetten uzak; samimi, alçakgönüllü bir karakterde, mükemmel bir servis ve kalite anlayışıyla birleştiriyor.

The Bodrum EDITION, Bodrum’a özel unsurlardan ve doğal kaynaklardan ilham alırken, mekanın her alanına şaşırtıcı ve modern yaklaşımını aşılıyor. 22 bin metrekarelik oldukça geniş bir alana konumlanan The Bodrum EDITION, klasiğin modern kültürle buluştuğu, sade, sofistike ve usta tasarımın Bodrum’un doğal güzelliklerini ön plana çıkardığı kontrast bir denge sergiliyor. Doğal ortamın korunması ve sürdürülebilirlik felsefesine paralel, mimaride yer yer kullanılan Bodrum’a özel taşlar ve bölgenin doğası için çok önemli olan asırlık zeytin ağaçları dikkat çekiyor.

Christophe Pillet ve Ian Schrager Company tarafından tasarlanan otel, EDITION’ın yeni nesil ruhunu taşıyor. Ünlü tasarımcıların imzası resepsiyonda konukları karşılayan çağdaş cam avlu ile başlayıp, otelin her karesinde kendini hissettiriyor; eğlence ve iş, sosyalleşme ve network oluşturma arasındaki sınırlar kalkıyor.

The Bodrum EDITION’da, konfor ve dinginliği bir arada yaşatan toplam 102 oda, özel havuzlu ve teraslı bungalovlar ve 4 yatak odalı, kendine ait havuzu ve saunası olan özel bir villa bulunuyor. Aileler ve büyük gruplar için ideal olan özel villa, EDITION’ın çok yönlülüğünü mükemmel bir şekilde vurguluyor. Sade ve zarif bir tasarıma sahip oda, suite ve villalar, sıcak ahşap kaplamaları, açık renk paletinde hafif kumaşları, taş zeminleri ve mermer banyoları ile rahat bir sahil evi hissini doyasıya yaşatırken, Ian Schrager'ın “İhtiyacınız olan ve isteyebileceğiniz herşey” ve ‘Sadelik gerçek lükstür’ ifadelerini somutlaştırıyor.

Dünyanın en ünlü restoranları arasında bulunan El Bulli ve Mugaritz'in Perulu şefi Diego Munoz'un otelde iki özel restoranı bulunuyor. The Bodrum EDITION, Peru mutfağının iddialı lezzetlerinin yanısıra, lokal tatları da deneyimleme imkanı sunuyor. The Bodrum EDITION’ın mutfaktaki yenilik ve yaratıcılığı yansıtan restaurantları arasında gün boyunca hizmet veren ‘’Kitchen at The Bodrum EDITION” Akdeniz yaşam tarzı deneyimini yaşatıyor. Zindelik ve sağlıklı yaşam etrafında tasarlanan ve meze tarzında servis edilen yemekler, tüm gün boyunca Türk Brunch menüsü ile misafirlerini yerel kahvaltı ritüelinin tadını çıkarmaya davet ediyor.

Otelin diğer restoranı “BRAVA”, Akdeniz ve Asya lezzetlerinden esinlenen Latin Amerika mutfağından eşsiz lezzetleri servis etmek için konuklarını bekliyor. Deniz ve et ürünleri, sebze ve tahıllardan oluşan bir menü sunarken bu lezzetlerin tümü için bölgenin en taze yerel ürünlerinden yararlanıyor.

Yarımadanın muhteşem görüntüsüne karşı, denizin kenarına kadar uzanan sonsuzluk havuzu, yemyeşil bahçesi, kumsalı, plaj restoranları ve barları ile The Bodrum EDITION, uluslararası anlayışta bir tatilin kapılarını aralıyor. Türk Hamamı, saunası ve buhar odası ile Spa’yı sanata dönüştüren The Bodrum EDITION, sadece bir otel değil, benzersiz bir uyumla bir araya getirilmiş yüksek standartlarda bir deneyim yaratıyor.