Tatilinizden İmkansızı İsteyin

07 Temmuz 2017

Klasik tatil rotalarının dışına çıkmak isteyenler için küçük bir rehber.

"Kendilerini lüks ve şık tatil beldelerinden ve rotalarından ayıran bu seçenekler, tatil kelimesinin anlamını derinleştiriyor."

Herkesin alışılmışın dışına çıkmak istediği cesur yeni dünyamızda, tatiller de bilindik güzergahları aşıp ekstrem rotalara doğru kayıyor. Dünyanın her köşesine gitmek artık mümkünken, seçkin seyahat acenteleri daha önce hiçbir tanıdığınızın ayak basmadığı saklı cennetlere giden anahtarları size teslim etmeye hazır. Bu yılki tatilinde kendi Jules Verne hikayesini yazmak isteyenler için 3 başlangıç noktası önerisi hazırladık.

Sınırları zorlamak için tercih edilecek ilk seçeneklerden biri Cape Town’dan, yedinci kıtaya uzanan bir yolculuk: Beyaz Çöl. Bu tatil destinasyonunu mümkün kılan az sayıdaki turizm şirketi arasında en iddialı olan ise White Desert. Antarktika’ya özel jet uçuşu bulunan dünya üzerindeki tek acente, konuklarını lüks iglolarda ağırladığı Whichaway Camp ile de türünün tek örneği. 3 farklı macera seçeneği sunan White Desert, size kral penguenlerden, Antarktika’nın nefes kesici coğrafyasına uzanan sıra dışı bir keşif gezisi vadediyor.


Eğer gözünüz beyaz sonsuzluklardan ziyade mavi derinliklerdeyse, sıradaki kaptan Jean Cousteau olabilmeniz için Blue Marble yardıma hazır. 150 yıllık bir efsaneyi, Titanic’i keşfetmeniz için gereken her şeyi sizin için düşünen Blu Marble, su yüzeyinin 4.000 metre altında 8 günlük bir yolculuk sunuyor. Ocean Drive keşif ekibinin önderliğinde gerçekleşecek bu seyahate ise sadece 9 şanslı yolcu katılabiliyor. Karbon fiber ve titanyum alaşımından üretilmiş bir deniz altının içinde uzmanlar ile gerçekleştirilen yolculukta Titanic’in ünlü güvertesini ve efsane haline gelmiş ana merdivenlerini canlı görebilirsiniz. Blu Marble acentesi, Titanic seyahati dışında su altında ve üstünde başka yolculuk alternatifleri de sunuyor. Ortak noktaları olan egzotik mekanlar ve limitsiz olanakları ile hayal gücünüzü tamamen serbest bırakabilirsiniz.

Kesin bir rota önermeden önce sizi dinleyen Brown and Hudson’a göre yolculuğunuzun başlangıç ve bitiş noktası sizsiniz. Sizin motivasyonunuza, ihtiyaçlarınıza ve hayallerinize özel tasarlanan seyahat planınızın diğerlerine göre farkı "radikalliği" oluyor. Sizi daha önce hiç gitmediğiniz bir destinasyona doğru yola çıkartan ekibi ile Brown and Hudson, yolculuğunuz boyunca deneyimleyeceğiniz her aktiviteyi yine size özel tasarlıyor. Catherine Zeta-Jones, Jim Berkus ve Brad Grey gibi isimlerin tatil planları için tercih ettiği acente, teknolojik dünya ile bağlarını tamamen kopartıp kendilerini bu deneyime odaklamak isteyenler için hazırladığı sürpriz planı, siz yola çıkmadan açıklamıyor. Böylece kendinizi akışa ve âna teslim edip yolculuğunuzu unutulmaz anılarla doldurabiliyorsunuz.