Taylor Swift ve Stella McCartney’den heyecanlandıran işbirliği

29 Ağustos 2019

Taylor Swift ve tasarımcı Stella McCartney, Amerikalı şarkıcının yeni albümü ile eşzamanlı olarak ekolojik bir koleksiyon yarattı.

Taylor Swift 23 Ağustos’ta yayınlanan yeni albümü “Lover” için sadece stüdyoya girmekle kalmadı. Amerikalı şarkıcı, yakın arkadaşı İngiliz tasarımcı ve aktivist Stella McCartney ile işbirliğine giderek albümden ilhamla bir koleksiyon da hazırladı. Eğlenceli ve renkli detaylara sahip olan “The Stella x Taylor Swift” isimli kapsül koleksiyonda çantalar ve ceketler, geri dönüştürülebilir organik pamuktan üretilen tişört ve sweatshirt'ler yer alıyor.


Eylül sayısının kapağında yer aldığı Vogue’a konuşan Swift, McCartney ile uzun süredir bir kapsül koleksiyon üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Swift’in geçtiğimiz senelerde düzenlenen bir Londra konserinde tanışan ikili, özellikle şarkıcının albümü kaydettiği sıralarda çokça vakit geçirmeye başlamış. 


McCartney’e albümün ilk taslağını dinlettiğinde ise Swift’in aklına yeni albümden ilhamla eğlenceli ve vintage dokunuşlara sahip bir koleksiyon hazırlamak gelmiş ve iki dost hem albümü hem de Swift’in tarzını yansıtan bir işbirliği için masaya oturmuş. 


Çıkış noktası Swift’in son albümü olan koleksiyonda göze çarpan detaylar ise şarkı sözlerinin yer aldığı batik boyama tişörtler, ikilinin birlikte hazırladığı grafitiler ve Swift’in 10 yıllık kariyerine odaklanan nostaljik dokunuşlar. Swift’in dinamik karakterine ve stiline de gönderme yapan pastel tonlardaki parçalar her ne kadar şarkıcının yeni albüm tanıtımının bir parçası olsa da McCartney ve Swift koleksiyonu ilham verici arkadaşlıklarının bir kutlaması olarak görüyor. 


Sürdürülebilir malzemeler ile üretilen kreasyon sadece Stella McCartney’nin Londra ve New York’taki mağazalarında ve markanın online sitesinde satışa sunulacak.