Televizyon Ekranınızdaki Sanat

14 Temmuz 2017

“Sizin ekranınız, sizin seçiminiz.” mottosuyla yola çıkan The Frame, akıllı televizyonunuzu sanat eserine dönüştürüyor.

“Boş siyah bir ekranın kimseye faydası olmadığını belirten Béhar’a göre yaşam alanlarında sadelik ve modernlikten yana olanlar için televizyonun fazla yer işgal etme problemi The Frame ile son bulacak.”

Vue Watch, Kernel, Clever Little Bag gibi sıra dışı tasarımlara imza atan Yves Béhar, teknoloji markası Samsung ile yeni bir iş birliğine imza attı. Béhar’ın kurmuş olduğu Fuse Project bünyesinde geliştirilen The Frame, televizyon tanımını değiştirerek, onu düz bir ekrandan daha fazlasına dönüştürdü.

Tablo gibi duvara asılan The Frame, dekorunuza uyum sağlaması için özel olarak dizayn edildi. Çerçevesi sayesinde diğer mobilyaların yanına kolayca uyum sağlayan cihaz, televizyon izlemediğiniz sırada sizin belirlediğiniz sanat eserlerini veya fotoğrafları görüntülüyor. Boş siyah bir ekranın kimseye faydası olmadığını belirten Béhar’a göre yaşam alanlarında sadelik ve modernlikten yana olanlar için televizyonun fazla yer işgal etme problemi The Frame ile son bulacak.


Dış tasarımı için dünyanın saygın müzelerindeki küratörlerden tavsiyeler alan Béhar, Samsung’un yeni eserini farklı tarzlara göre siyah, beyaz ve ahşap olmak üzere 3 farklı çerçeveyle sunuyor. Televizyon kapandığı zaman devreye giren Art Mode, sisteminde olan sanatçı ve sanat akımlarına göre resimleri seçmenize yardımcı olurken, görüntü sayısı ve ekran sürelerine karar vermek size kalıyor. Sisteme yüklenen katalog için Luisa Lambri, Barry McGee ve Todd Eberle gibi sanatçılar bir araya gelirken, dijital format için özel uyarlanan eserlerin küratörü ise Elise Van Middelm.

The Frame, farklı tarzlara göre siyah, beyaz ve ahşap olmak üzere 3 farklı çerçeveyle sunuluyor.