The Armory Show 2021 programı açıklandı

06 Mayıs 2021

Bu yıl Eylül ayında Javits Center’da gerçekleşecek The Armory Show, New York’un sonbahar sanat sezonunu başlatmış olacak.

Armory Show, sanat dünyasında harekete geçirici bir güç olarak bulunuyor ve New York’un kültürel ortamının bir vazgeçilmezi konumunda.

1994 yılında, dört New York’lu galerici, sanatçılarını desteklemek ve dünyanın dikkatini çekmek için yeni bir sanat fuarı oluşturma iddialı hedefine sahipti. Bunu The Armory Show üzerinden başardılar. Bu girişim, New York sanat pazarının ötesinde hayati önem taşıyan, çığır açan bir kültürel an olarak sonuçlandı. Yıllar içinde çok şey değişmiş olsa da, yaratıcılıkları ve hırsları değişmiyor — Armory Show, sanat dünyasında harekete geçirici bir güç olarak bulunuyor ve New York’un kültürel ortamının bir vazgeçilmezi konumunda.
Bu yıl Eylül ayında Javits Center’da gerçekleşecek The Armory Show, New York’un sonbahar sanat sezonunu başlatmış olacak. Dünyanın en iyi galerilerine ev sahipliği yapan ve hem koleksiyonerler, hem de galerileri şehirdeki müzeler ve kurumlarla birleştirerek New York’un sanat sahnesine her zaman açılan bir kapı olan The Armory Show, yeni programlarını şu şekilde anlatıyor: “Konumumuzun Chelsea ve High Line’a olan yakınlığıyla birleştiğinde, The Armory Show, şehrin canlı kültürüne daha fazla erişim sağlayacak.”
Özünde galerilerin ve New York sanat topluluğunun gelişmeye devam etmesini sağlamaya adanmış olan The Armory Show, bu yıl 9 — 12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve sanatçı isimleri arasında Didier William, Simphiwe Buthelezi, Kajahl, Gunnel Wåhlstrand, Sanam Khatibi ve Meghdad Lorpour bulunuyor. Tam liste, The Armory Show websitesi üzerinden görülebilir.