The Beatles’in hit şarkısı “Hey Jude”un sözlerinin yer aldığı orijinal döküman açık artırmada sahibini buldu

20 Nisan 2020

The Beatles’ın şüphesiz en çok dinlenen şarkılarından biri olan "Hey Jude"un sözlerinin yazılı olduğu doküman geçtiğimiz günlerde bir çevrimiçi açık artırmada alıcı buldu.

Paul McCartney’in kendi el yazısıyla yazdığı sözlerinin yer aldığı orijinal doküman, tahmininin dokuz katı olan 910 bin dolara satıldı.

İkonik İngiliz müzik grubu The Beatles’ın şüphesiz en çok dinlenen şarkılarından biri olan "Hey Jude"un sözlerinin yazılı olduğu doküman geçtiğimiz günlerde bir çevrimiçi açık artırmada alıcı buldu. Paul McCartney’in kendi el yazısıyla yazdığı sözlerinin yer aldığı orijinal doküman, tahmininin dokuz katı olan 910 bin dolara satıldı.


Julien's Auctions tarafından, grubun dağılmasının 50. Yıldönümü için çevrimiçi olarak gerçekleştirilen bir açık artırmada sunulan 250'den fazla Beatles hatıra eşyası arasındaydı.


Müzayede esnasında uzman Jason Watkins, McCartney’in 1968 tarihli “Hey Jude” stüdyo kaydı için aceleyle karalanmış notlarının çok nadir ve değerli olarak tanımlayarak, bu ikonik şarkının el yazısıyla yazılan bu şarkı sözleri stüdyoda kayıt sırasında grup tarafından bir rehber olarak kullanıldığını belirtti.