The Brando Hotel: Fransız Polenazyası’nda lüks ve huzur

07 Haziran 2019

Tahiti’nin kuzeyindeki Tetiaroa Adası’nda konumlanan The Brando Pasifik Okyanusu’nda eşsiz bir vaha.

Ünlü aktör Marlon Brando “Gemide İsyan” adlı filmin çekimleri sırasında Fransız Polenazyası’na âşık olur ve 1967 yılında Tetiaroa isimli adayı satın alır. Ada Brando’yu o kadar çok etkiler ki aktör uzun yıllar bu adayı tatil rotası olarak kullanır.

The Brando Hotel ünlü aktörden ilhamla işte tam bu adanın üzerinde yer alıyor. 2014 yılında açıldığından beri birçok uluslararası ödüle layık görülen ve yılın en iyi oteli seçilen The Brando konuklarına sürdürülebilir ve kültürel anlamda zengin bir ortamda lüks ve heyecan verici bir tatil deneyimi vadediyor.

Fransız Polenazyası’nda Bora Bora ve Tahiti gibi adalar volkanlar ve tropik ormanlarla kaplıyken Tetiaroa beyaz kumlarla kaplı sahilleri ve mercan kayalıkları ile bir vahayı andırıyor. Diğer adalardan uzak oluşu ise The Brando’yu sakin bir kaçamak için muhteşem bir destinasyon yapıyor. The Brando’ya ulaşmanın tek yolu Tahiti’den özel bir jet ile yapacağınız 20 dakikalık bir uçuş.


Adaya iniş yaptığınızda sizi 35 villasıyla hizmet veren The Brando, deniz kaplumbağaları ve egzotik kuşlar karşılıyor. Otele yerleştikten sonra ise yapmanız gereken tek şey rahatlamak otelin ve adanın sunduğu onlarca etkinlikten birini seçerek ister bir maceraya atılmak isterseniz denizin ve güneşin tadını çıkarmak. 

The Brando konuklarına iki restoran ile hizmet veriyor. Ödüllü şef Guy Matin yönetimindeki iki restoran da hem Polinezya’nın yerel mutfağından hem de Fransız mutfağının kült lezzetlerinden ilhamını alıyor. Konuklar eğer geceyi villalarında geçirmek isterlerse de menülerden seçtikleri lezzetler odalarına kadar getiriliyor.