The Met’de Gerçekleşecek Moda Sergileri

05 Mayıs 2022

2022’nin ikinci yarısında New York’un önde gelen müzelerinden Metropolitan Museum of Art’da gerçekleşecek moda sergilerini sizler için listeledik.

“In America: An Anthology of Fashion” - İkinci Bölüm


Metropolitan Museum of Art'ın Kostüm Enstitüsü'nde sunulan “In America: An Anthology of Fashion”, ikinci bölümüyle Mayıs 2022’de tekrar kapılarını açıyor. Moda sergisi 5 Eylül 2022 tarihine kadar Metropolitan Museum of Art'ın Amerikan Kanadı'ndaki 13 farklı odada ziyaretçileriyle buluşacak.

Amerikan modasını politik ve sosyal açılardan ele alan sergi, Amerikan tarihine de göndermelerde bulunan bir moda antolojisi sunacak.

“In America: A Lexicon of Fashion” Birinci Bölüm


İki bölümden oluşan, yıl boyu sürecek serginin ilk bölümü “In America: A Lexicon of Fashion” tekstilden ilham alan bir yerleştirme tasarımıyla 1940'tan günümüze kadar uzanan 100 giysi ile özel bir koleksiyon sunuyor.

Metropolitan Museum of Art'ın Amerikan Kanadı'nda yer alan sergi, Adeline Harris Sears tasarımlı, dönemin en ünlü Amerikalılarından bazılarının imzasını taşıyan işlemelere sahip, 1856 tarihli bir yorgana gönderme yapıyor.

Her biri Amerikan moda tarihinin bir örneğini içeren üç boyutlu bir patchwork yorgan ile izleyicileriyle buluşan sergi, 5 Eylül 2022 tarihine kadar Metropolitan Museum of Art'da yer alacak.