The North Face & Gucci iş birliği doğayı keşfe çıkıyor

12 Ocak 2021

İki markanın da benzer geçmiş ve değerlerini bir araya getiren The North Face x Gucci işbirliği, keşif ruhunu kutluyor.

Zaman, tür ve kimlik konularında adeta bir kaşif olan Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele,  şimdi de hayal gücü açısından korkusuz ruhunu Florantinli markanın Amerikan dış giyim uzmanı The North Face ile yaptığı iş birliği ile şehrin dışına taşıyor. 


Yeni terzilik zirvelerine erişen erkek ve kadın koleksiyonu, yürüyüş ayakkabılarından dolgu tulumlara, balıkçı şapkalarından oduncu gömleklerine kadar, gösterişli kaşif ruhunu yansıtan bir dizi hazır giyim eşyası, aksesuar ve ayakkabıyı içeriyor. Gelgelelim, koleksiyonun stil açısından ulaştığı bu yeni zirve, kendini en çok psikedelik çiçek desenleriyle sarmalanan puffer ceketleri, yürüyüş sırt ve bel çantaları yelpazesi ile belli ediyor. 


Yürüyüş yolundan bir dakika bile ayrılmayan bu işbirliğinin tanıtım kampanyası da temasına sadık bir şekilde düzenlenerek fotoğrafçı Daniel Shea tarafından Alpler’de çekilmiş. Puslu güneş ışığına bulanmış bir hissiyatla dağ yamaçlarında yürüyen modeller, adeta tavan arasında bulunabilecek türden bir film rulosundan yeni çıkarılmış fotoğraflar gibi bazen bulanık bazen de çerçeve dışında kalarak 70’lerin ruhunu uyandırıyor. Kampanyanın kısa filmi, çalışma stüdyoları The North Face’in Kaliforniya Berkeley’deki ilk vitrininin bitişiğinde olan Credence Clearwater Revival’ın  “Bad Moon Rising” adlı parçasının melodisine uyarlanarak bizi The North Face’in kökenlerine götürüyor.


Kapsül koleksiyon, ilki Londra’daki Selfridges’ Corner Shop’ta açılan ve zamanla Seongnam ve Denver gibi dünyanın farklı şehirlerinde görülen, markanın yeni tarz gezici mağazaları olan bir dizi Gucci Pin’de satışa sunulacak. Sanal randevu sistemiyle satışı mümkün olan koleksiyon, 22 Ocak itibariyle markanın internet sitesi üzerinden de satışa sunulacak.