Tiffany & Co. LMVH çatısı altına girdi

08 Aralık 2019

LMVH, mücevher zinciri Tiffany & Co.’yu 16,2 milyar dolara satın alarak lüks tüketim sektöründeki en büyük anlaşmaya imza attı.

Fransız lüks devi Moet & Hennessy-Louis Vuitton (LVMH) geçtiğimiz haftalarda ünlü mücevher zinciri Tiffany & Co.’yu 16,2 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Bu satın alma ile, Paris merkezli LMVH lüks mücevherat alanında dünyanın en büyük oyuncusu haline geldi.

180 yıllık bir tarihi olan ve dünya genelinde 300’e yakın mağazası bulunan Tiffany & Co. Uzun yıllardır büyük borçlar ile uğraşıyordu. Audrey Hepburn’ün başrollerinde oynadığı Oscar ödüllü film “Breakfast at Tiffany’s” ile ikonik bir marka haline gelen Tiffany & Co.’nun, bu satın alma ile önümüzdeki yıllarda değişen müşteri alışkanlıklarına daha iyi karşılık verebileceği belirtildi.

LVMH 2011 yılında ünlü İtalyan mücevher markası Bvlgari'yi 3,7 milyar Euro’ya satın almıştı. Moda devi aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda da Paris merkezli moda evi Christian Dior’u 12,1 milyar Euro karşılığında satın alarak moda dünyasındaki en büyük satın almalardan birini gerçekleştirmişti.


Bu satın alma ile birlikte de Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy ve Marc Jacobs gibi pek çok lüks markayı çatısı altında bulunduran LVMH grubunun başkanı ve CEO’su Bernard Arnault’un 2020 yılında dünyanın en zengin adamı ünvanını da ele geçirmesi bekleniyor.