Tiffany & Co. yeni evinde

07 Şubat 2020

İkonik New York mağazası restorasyona giren Tiffany & Co. yeni mağazasında konuklarını ağırlamaya başladı.


Dünya üzerinde sadece birkaç mağaza Tiffany & Co.’nun New York mağazası kadar tanılırnığa sahiptir. New York’ta 5. Cadde’de konumlanan, Breakfast at Tiffany's ve Sweet Home Alabama gibi filmlerin unutulmaz sahnelerine ev sahipliği yapan mağaza uzun bir restorasyon dönemine giriyor. 2022 yılına kadar kapsamlı bir restorasyon altına girecek mağaza sebebiyle Tiffany & Co. yeni evinin kapılarını geçtiğimiz günlerde açtı. Hem de ikonik mağazanın tam yanındaki binada.

Tiffany & Co.’nun yeni evince konuklar markayı daha canlı ve yenilenmiş bulacaklar. Art Deco tarzıyla tasarlanmış yeni mağazada markanın ikonik çelik takılarından ve turkuaz renginden esinlenilmiş. Mağazanın her katı ise farklı bir konsept sunuyor. Görsel olarak da birbirinden farklı olarak tasarlanmış bu katlar aynı zamanda Tiffany & Co.’nun farklı markalar ile yaptığı işbirlikleri sonucu sürekli değişime uğruyorlar.

Tiffany & Co. geçtiğimiz yıl Kasım ayında bünyesine Christian Dior, Louis Vuitton ve Stella McCartney gibi ünlü markaları barındıran LVMH tarafından 16.2 milyar dolara satın alınmıştı. 1837 yılında New York’ta kurulan şirket, her ne kadar herkes tarafından bilinen bir marka, romantizm ve zarafetin vücut bulmuş hali olsa da Tifanny & Co. genç nesle ulaşamamaktan dolayı sıkıntı yaşıyordu. LVMH satışından ve ikonik mağazanın restorasyonundan sonra Tifanny & Co.’nun 21. yüzyıla daha kolay ayak uydurması bekleniyor.