Tiffany’nin yeni T koleksiyonu mücevher kültürünü yeniden şekillendiriyor.

16 Nisan 2019

Natürmort yaşamın manevi zevklerinden beslenir.

Tiffany’nin geometrik ve mimari öğelerle doğal elementlerin kontrastlığını bir arada kullanarak oluşturduğu yeni T koleksiyonu zarafetin öncüsü olmaya aday gözüküyor.

Natürmort - hazır nesnelerin resim, fotoğraf veya tabloları- yaşamın manevi zevklerinden beslenir.Rengi farklı çağrışımlar uyandıracak şekilde kullanır, haz duygusunu besler ve izleyiciyi, önündeki nesnelere nasıl ulaşacağını ve dokunup tadına bakabileceğini hayal etmeye davet eder.
Bu tam anlamıyla mükemmel bir çelişkidir: çünkü dergi sayfasında gördüğünüz o mücevher veya herhangi cansız bir varlık artık etkin hala gelip bir anda canlı bir hala bürünür ve hayatın soyut kanıtlarına dönüşür. 

Hayatın bu dört elementi; hava, su, toprak, hava, Tiffany T Koleksiyonunu yeniden yaratıyor; lale yaprağının mücevher yüzeyine olan yansıması, 18 ayar altından hazırlanmış bilezik, yüzük ve kolyelerde kullanılan mimari, temiz çizgiler; kirazın şehvetli yuvarlağı; veya yumuşak bir krem karamelin baştan çıkarıcı parıltısı, sanki önünüzdeki bir tabaktaymış gibi size sunuluyor.
Bir deniz kabuğu veya kiraz sapının sert yüzeyleri ile tezatlık oluşturan Tiffany T kare bileklikler ise koleksiyonun en çok tercih edilen gözde parçalarından…

Tiffany T eklips şeklindeki kolyeler ise koleksiyonun mimari yanını yansıtıyor. Kullanılan diagonal çizgiler, keskin geçişler ve geometrik şekillerle içinizdeki realistik kişiliğe hitap ediyor.