Timsah 85 Yaşında

14 Eylül 2018

Timsah’ın 1933 yılında bir tenis kortunda başlayan macerası, 85 yılın ardından ilk günkü heyecanıyla devam ediyor. Yıllar boyunca yerleşen tüm bu unutulmaz hatıralar, 20 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Lacoste sergisinde buluşuyor.

"85 yıllık marka serüveninin önemli mihenk taşlarının yanı sıra, farklı dönemlere özgü koleksiyonları, gözlükten saate farklı ürünleri ve Timsah serüvenine ışık tutan logo örneklerini yakından görmek mümkün olacak."

Bugün klasik Lacoste polo tişört olarak anılan eşsiz ‘piqué’ kumaşından dokunan kısa kollu tişört modası, 1933 yılında Fransız tenis şampiyonu René Lacoste tarafından başlı Klasik tarzda dokunmuş uzun kollu gömlekle yer değiştirerek erkek modasında bir devrim yaratan bu tişörtlerle birlikte yeni bir stil anlayışı beliriyor. Tam 85 yıldır kaliteyi, rahatlığı ve şıklığı titizlikle bir arada sunmayı başaran Lacoste, giyimden aksesuara her aşamada inovatif yaklaşımlarından, yenilikçi vizyonundan ve yaratıcılığından da asla ödün vermiyor.

Bu yıl 85. yaşını kutlayan Lacoste, 20 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında İstinye Park Orta Alan’da kurulacak bir sergiyle zamanda bir yolculuğa çıkıyor ve René Lacoste’un mirasını bugüne taşıyor. Bir sanal gerçeklik deneyimine dönüşen sergide 85 yıllık marka serüveninin önemli mihenk taşlarının yanı sıra, farklı dönemlere özgü koleksiyonları, gözlükten saate farklı ürünleri ve Timsah serüvenine ışık tutan logo örneklerini yakından görmek mümkün.

Ziyaretçiler, “85” rakamı şeklinde tasarlanan Lacoste sanal gerçeklik müzesinin içine girdikleri andan itibaren, markayla özdeşleşen her parçanın ve simgenin nereden gelip nereye gittiğini çeşitli videolar ve çarpıcı görseller sayesinde inceleme imkanı bulabiliyor.