Tokyo’da Çay

03 Mayıs 2018

Ginza’nın kalbinde bir yere gizlenmiş olan Higashiya Ginza, geleneksel Japon çaylarını ve wagashi tatlılarını çağdaş bir yorumla sunuyor.

"Japon yeşil çayları konusunda uzmanlaşan Higashiya Ginza’nın 30 çeşidi ve geleneksel wagashi tatlıları, çağdaş tavırlarıyla başka ülkelerden gelen misafirleri çok kısa sürede etkisi altına alıyor."

Tokyo’nun müthiş enerjisi insana çok iyi hissettirebilir ama bir süre sonra yorucu da gelebilir. İşte tam o anlarda sakin çay mekanları, iyi birer kaçış noktası olabilir. Onlardan biri ve en yenisi Higashiya Ginza, mütevazı bir binanın ikinci katında yer alıyor.


Asansörle yukarıya çıktıktan sonra sizi karşılayan ağır beyaz ‘noren’ -perde- içeride iyi şeylerin beklediğini işaret ediyor. Japon yeşil çayları konusunda uzmanlaşan Higashiya Ginza’nın 30 çeşidi ve geleneksel wagashi tatlıları, çağdaş tavırlarıyla başka ülkelerden gelen misafirleri çok kısa sürede etkisi altına alıyor.


Bir seferde 40 misafir kabul edebilen alan çay cenneti, bakır ve bronz detaylarla dekora edilmiş. Misafirlerin çoğu, wagashi ve bir akşam üstü çayı olan samajiki için geliyor. Eğer mekandan ayrıldıktan sonra da orasıyla olan bağınızı sürdürmek isterseniz, çıkışta yer alan gift shop’tan bir tür sünger kek olan kasutera’lardan ve Higashiya Ginza’ya özel çay setlerinden satın alabilirsiniz.